Страница 98 от 166 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1456

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    От пакетните цени това е изгодно предложение.
    Пакет с едноконтурен котел и бойлер
    Condens 2500W WBC 14-1 DE 23 с Tronic 1500T ES 150-5 2000W BO L1C-NTWVL

    включва: едноконтурен котел с мощност 2,0 - 14,0kW, стенен бойлер 150 литра с леви връзки и ел. нагревател, датчик NTC за бойлер, смарт управление Control CT100 и базов димоотвод AZB916
    Каталoжна
    цена без ДДС:
    2787.92
    Акционна
    цена:
    2349.17

    Арт. н-р:
    8731650022
    АКЦИЯ

    Пестите: -438.75 лв. без ДДС












  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1457

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Това е същия пакет, само че с новия смарт регулатор СТ100 (струващ 500лв) вместо CR100. Всички пакети са много изгодни

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1458

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Цената до края на юни е 2449лв с ДДС с включен комин, бойлер 150л, датчик за бойлера и стаен термостат - страшно изгодна оферта. Колкото до схемите на връзване - да, наистина Бош има много готови схеми, но в случая за едно жилище с няколко радиатора няма какво да се избира - схемата е една и е ясна. Наистина котелът трябва да е близо до външна стена, тръбите за бойлера са изолирани, няма страшно от загуби. Оставяй радиаторите така, ако има нужда после ще му мислиш
    OK Lazar.
    Ако възникнат други въпроси ще пиша.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1459

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Цената до края на юни е 2449лв с ДДС с включен комин, бойлер 150л, датчик за бойлера и стаен термостат - страшно изгодна оферта. Колкото до схемите на връзване - да, наистина Бош има много готови схеми, но в случая за едно жилище с няколко радиатора няма какво да се избира - схемата е една и е ясна. Наистина котелът трябва да е близо до външна стена, тръбите за бойлера са изолирани, няма страшно от загуби. Оставяй радиаторите така, ако има нужда после ще му мислиш
    Здравей Lazar,
    Искам да попитам защо е препоръчително котела да е на външна стена, защото майстора ми твърди, че не е било проблем да се сложи и на друго място със удължен комин! Твърди, че ще има топлинни загуби за топлата вода защото ако котела е на външна стена разстоянието между него и бойлера ще се удължи 5м с тръби. Даже да изолираме тръбите пак щяло да има загуби. Било е хубаво котел и бойлер да са един до друг, което пак може да се направи, но тогава разстоянието между бойлера и мивките ще се удължи! Кое разстояние е препоръчително да се удължи между бойлера и котела или между бойлера и мивките?
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 19-04-16 в 16:18.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1460

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Гледай бойлерът да е близо до мивките, защото при всяко отваряне на топлия кран, студената вода от тръбите я изхвърляш в канализацията. А пък сами я бойлер се топли 1-2 пъти на ден за по 15 минути - какви топлозагуби ще има за това време при изолирани тръби?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1461
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Гледай бойлерът да е близо до мивките, защото при всяко отваряне на топлия кран, студената вода от тръбите я изхвърляш в канализацията. А пък сами я бойлер се топли 1-2 пъти на ден за по 15 минути - какви топлозагуби ще има за това време при изолирани тръби?
    Идеята котелът да се инсталира на външна стена от гледна точка на безопасността ли се прави или заради ефективната работа на котела?
    Благодаря.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1462

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Прави се от гледна точка коминът да е къс - първо по финансови причини - метър комин е 100лв, второ от естетична гледна точка и не на последно място - дългият комин затруднява работата на котела, затруднява и монтажа - осигуряването на наклони и т.н.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1463

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Прави се от гледна точка коминът да е къс - първо по финансови причини - метър комин е 100лв, второ от естетична гледна точка и не на последно място - дългият комин затруднява работата на котела, затруднява и монтажа - осигуряването на наклони и т.н.
    И аз така си мислех.
    Благодаря ти за поредния бърз отговор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    15
    #1464

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Разгледах форума и видях, че тук пишат хора, които са добре запознати с парно инсталации и газови котли. Реших да се регистрирам, защото търся компетентно мнение по следния казус - ще изграждам парно инсталация с газов котел и съм стигнал до следните изчисления, при следните характеристики:

    Къща ново строителство с добра изолация
    1. Помещение - 34 кв/ 88 куб - 7KW мощност (от които около 50% от конвектор, останалите в 2 панелни радиатора, вързани кръстосано)
    2. Помещение - 15 кв/ 39 куб - 3,3 KW мощност от 1 панелен радиатор, вързан кръстосано
    3. Помещение - 13 кв/ 34 куб - 3 KW мощност от 1 панелен радиатор, вързан кръстосано
    4. Помещение - 25 кв/ 65 куб - 5 KW мощност( от които 50% от конвектор, останалите в 1 панелен радиатор, вързан кръстосано)
    За правилното функциониране на системата към сумарната мощност прибавям 5 KW резерви.

    За тази система ми предлагат 2 опции за едноконтурен кондезен котел с бойлер със серпентина, която е 15 KW - Viessmann 26 KW (Бойлер 160л.) и ImmerGas 24 KW (Бойлер 200л.)

    Имам следните въпроси:
    1. Има ли някакъв недостатък в цялата система на теория?
    2. Добавя ли се мощността на серпентината от 15 KW към сумарната мошност за отопление и спрямо сбора да се търси котел с такава мощност или при едноконтурните котли, системата работи или за вода или за парно и котел от около 24 KW би свършил работа?
    3. Всъщност варианта за едноконтурен котел с бойлер ли е за предпочитане или двуконтурен?
    4. Към коя марка котел от двете да се насоча - Viessmann или ImmerGas, или всъщност бихте препоръчали друга марка?
    5. Към каква марка панелни и конвекторни радиатори бихте ме насочили?

    Благодаря предварително

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1465

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от abrakadabra Виж публикацията
    Здравейте,
    Разгледах форума и видях, че тук пишат хора, които са добре запознати с парно инсталации и газови котли. Реших да се регистрирам, защото търся компетентно мнение по следния казус - ще изграждам парно инсталация с газов котел и съм стигнал до следните изчисления, при следните характеристики:

    Къща ново строителство с добра изолация
    1. Помещение - 34 кв/ 88 куб - 7KW мощност (от които около 50% от конвектор, останалите в 2 панелни радиатора, вързани кръстосано)
    2. Помещение - 15 кв/ 39 куб - 3,3 KW мощност от 1 панелен радиатор, вързан кръстосано
    3. Помещение - 13 кв/ 34 куб - 3 KW мощност от 1 панелен радиатор, вързан кръстосано
    4. Помещение - 25 кв/ 65 куб - 5 KW мощност( от които 50% от конвектор, останалите в 1 панелен радиатор, вързан кръстосано)
    За правилното функциониране на системата към сумарната мощност прибавям 5 KW резерви.

    За тази система ми предлагат 2 опции за едноконтурен кондезен котел с бойлер със серпентина, която е 15 KW - Viessmann 26 KW (Бойлер 160л.) и ImmerGas 24 KW (Бойлер 200л.)

    Имам следните въпроси:
    1. Има ли някакъв недостатък в цялата система на теория?
    2. Добавя ли се мощността на серпентината от 15 KW към сумарната мошност за отопление и спрямо сбора да се търси котел с такава мощност или при едноконтурните котли, системата работи или за вода или за парно и котел от около 24 KW би свършил работа?
    3. Всъщност варианта за едноконтурен котел с бойлер ли е за предпочитане или двуконтурен?
    4. Към коя марка котел от двете да се насоча - Viessmann или ImmerGas, или всъщност бихте препоръчали друга марка?
    5. Към каква марка панелни и конвекторни радиатори бихте ме насочили?

    Благодаря предварително
    Не ти трябва 26 КВ котел, с тия 80 квадрата дори и 15 киловатовия няма да можеш да натовариш.Серпентината на бойлера не се слага към киловатите на отоплението,.Котела работи или за отопление или за бойлера.Горното предложение на idealist за Боша е супер.Управлението на Боша е много по добро,можеш да си правиш и програма за бойлера за разлика от на Висмана.За Имергаз нямам наблюдения.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    15
    #1466

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за отговора. Идеята ми за повече мощности и по-голям котел следователно е, че те имат възможност да работят и на по-малка мощност (докато парното стигне зададената температура и котела да може да ги захрани), докато, ако имам по-малко KW и по-малък котел, те няма как да работят на повече. Нали така или иначе 26 KW котел не работи само на 26, а има диапазон от примерно 9 до 26. При нужда да работи на 15 ще работи на 15, при нужда от 19, ще работи на 19.
    Ще съм благодарен и на други мнения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1467

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от abrakadabra Виж публикацията
    Идеята ми за повече мощности и по-голям котел следователно е, че те имат възможност да работят и на по-малка мощност (докато парното стигне зададената температура и котела да може да ги захрани), докато, ако имам по-малко KW и по-малък котел, те няма как да работят на повече. Нали така или иначе 26 KW котел не работи само на 26, а има диапазон от примерно 9 до 26. При нужда да работи на 15 ще работи на 15, при нужда от 19, ще работи на 19.
    Ще съм благодарен и на други мнения
    Не е необходим котел с голяма мощност поради факта че загубите на къщата в най стдудените дни няма да надвишат 15КВ моментно (-20*,къща) или 5-7КВ за най-студения месец средно. Което значи, че за отопление е достатъчен и малък котел. Самия котел работи най добре на номинална мощност която е близка до максималната. Е модерните котли работят почти толкова добре ~ 5% разлика и на минимална мощност. Реално по-мощен котел е необходим при приточно подгряване на вода - там са нужни ~24Kw за да може да се загрее студената вода до приемливи граници и дебит за да се къпеш. Когато е монтиран водосъдържател котела не е необходимо да е толкова мощен. Удобство на малките котли е малката минимална мощност, която е полезна през есенно пролетния сезон коато загубите на къщата са доста по малки или когато искаш радиаторите да работят с по-ниски температури 40-50*

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #1468

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Много точно и ясно !!! Браво !

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1469

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Новите колеги - вземете прочетете поне по 100-на поста назад. Все едни и същи въпроси, на които е давано много пъти един и същи отговор.
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Petroff, колегите пишат без да се заяждат, че за много от нещата, за които питаш има вече писано. Това е класическо положение в почти всички форуми с по-дълги теми. Новите участници не искат да четат по "20-на екрана" стари постове и направо си пишат своите въпроси, на които обаче е отговаряно доста често преди това. А на "отговарящите" почва да им омръзва да пишат все едни и същи отговори на циклично повтарящи се въпроси.
    Основният проблем почти на всички ни при отопление на газ бе, че преди години масово се продаваха само котли с висока мощност (специално минималната), а доста често имаха много малка инсталирана радиаторна мощност. И съответно хем седяха на студено, хем плащаха високи сметки. Дори и при достатъчно инсталирани радиатори, на практика масовите жилища са изолирани и сравнително малки и дори и за 100м2 се оказа, че може да се топлят с 10-12КВ мощност и то в най-големите студове. При топло време или спиране на радиатори в неотоплявани помещения и много по-малко мощност е нужна - дори до 3-4КВ. Все едно да си купиш един голям камион, с който да ходиш да си разнасяш дребни пратки - покупките от магазина или пощата, при условие, че е достатъчна една малолитражка. Камиона под един голям разход няма как да падне. Така че за твоите 200м2 мисля, че 24КВ макс мощност е достатъчна, още повече че си писал, че има и външна и в голямата част и вътрешна изолация.
    Основният проблем е, че повечето фирми просто си продават "техните" котли и си правят стандартни изпълнения, без да влагат някакви по-специални и индивидуални изчисления и проекти. Това с намирането на читави и най-важното професионално подготвени "майстори" е проблем в цялата страна.
    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Синтезирано - https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%82%D0%BE.html
    Това естествено не е ВСИЧКО по темата. По-важно е как хронологично се е стигнало до тези изводи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    15
    #1470

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Orlincho,
    Благодаря за отговора. До цифрата 24KW котел съм стигнал като към цялата мощност за отопление съм прибавил 5KW резерви. Нали няма как радиатори с обща мощност от 18 KW да бъдат захранени от котел 15 KW

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе