Страница 53 от 90 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #781

    Отговор: Избор газов котел

    Според мен бъркаш, това е управлението по външна температура на котела без използването на управление/термостат, а с директно закачен датчик към котела. Вградената логика е сравнително прост и както отбеляза е една права. Използвайки CT100/CT200 или друго управление с компенсация по външна температура вече логиката се изнася в него, а котела само изпълнява заданието. Съответно съм почти сигурен че се ползва крива, чийто характеристики са настройват от приложението, но явно и ти я нямаш тази информация. Можеше просто да напишеш, че не ти е известно предназначението на параметрите за които питам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #782

    Отговор: Избор газов котел

    А каква е идеята да се ползва управлението по външна температура при наличие на темоглави на Бош, с които СТ200 си работи перфектно?

  4. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    5
    #783
    Такааа. Преди много години си обещах да не се включвам в безсмислени спорове с хора, които не са наясно с нещата. Затова и не участвам в дискусии по форумте. Винаги ще се намери някой да скочи "с бутонките напред" ей така само за спорта. Не се познаваме и не знаем кой кой е. Доброто възпитание изисква ако не си съгласен с някого да бъдеш по умерен.
    Конкретно по темата. Колегата dobrinkr зададе няколко въпроса зов за помощ. Веднага го плъзнаха по трасето - ребра на радиатори, секретни вентили, да сменя заданието и т.н. Не се сдържах и се опитах на прост език да му обесня конкретно на всеки въпрос защо е така.
    Колега atanasov, CT 200 e стаен термостат, направен да работи заедно с котли на Бош , като изпълнява следните функции: задание към котела да включи или да спре, задание към котела за температурата на водата, връзка с електронни термовентили на радиаторите, връзка с интернет за дистанционно управление и ъпдейт, вкарване на данни за управление и програмиране. Самия Котел си има контролер който управлява работата на котела. СТ 200 е интерфейс който подпомага котела като самостоятелна единица.
    Все пак исках да споделя какво съм научил. Не претендирам да съм супер, но на мен ми върши работа това, което съм разбрал и не съжалявам че съм го купил.
    Пожелавам добро здраве на всички. Това беше от мен. Излизам от дискусиятя.
    Този пост е редактиран от tobias; 11-12-20 в 15:39.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #784

    Отговор: Избор газов котел

    Не се впрягай ние тук си пишем подобни глупости години наред.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    14
    #785

    Отговор: Избор газов котел

    Здpaвeйтe,
    Moля зa пoмoщ.
    Cлeд 15 г. чaĸaнe ми гaзифициpaт yлицaтa тaзи ceдмицa, a ĸaтo жeнa тpyднo ce opиeнтиpaм в тaзи мaтepия. Чeтox мнoгo oт пиcaнoтo в тoзи фopyм и миcля, чe биxтe ми пoмoгнaли ĸaĸвo дa иcĸaм, ĸyпя и знaя зa oтoплeниe нa гaз.
    Имaм и няĸoлĸo ocтpи пpoблeми, ĸoитo yтeжнявaт cитyaциятa.
    Cтaвa въпpoc зa втopи и тpeти eтaж oт ĸъщa oĸoлo Coфия, зacтpoeнa нa 45 ĸв.м., paзгънaтa 90 ĸв, c тpиĸaмepнa ΠBЦ дoгpaмa нa 18г. c външнa изoлaция oт ХРЅ 5 cм. Πъpвият eтaж нe e мoй, нo ce oтoплявa, мaĸap и нe дoбpe. Tpeтият e тaвaн, пpeycтpoeн в жилищeн cъc cĸocявaнe, ĸoeтo влияe нa ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниятa.
    Πъpвият пpoблeм e, чe oт 1 eтaж дo 3-ти въpви eднo cтълбищe изцялo oтвopeнo oтгope дo дoлy, пoлoвинaтa cтъпaлa ca caмo cтъпaлo бeз чeлa, т.e.въздyxa циpĸyлиpa пpeз цялoтo. Moжe и дa e дoбpe, нo в бъдeщe, нo ceгa e cтyд

    - - - - - - - - - -

    Bиднo oт cĸицитe, ĸoитo ce oпитax дa нaпpaвя, ca cи eдни 45 ĸyб.м. ĸoитo ce виxpят. Oт нeгo ce влизa във вcяĸo пoмeщeниe.
    Bтopaтa дpaмa ecтecтвeнo ca ми paдиaтopитe, ĸoитo oчeвиднo cлeд пpoчeтeнoтo нe ca ми дocтaтъчнo, нo ми пoмoгнeтe дa paзбepa ĸъдe ĸoлĸo peбpa дa дoбaвя. Tyĸ имaм и oщe ocoбeнocти- пpи нaпpaвaтa нa 3 eт. пo пoдa мy ce пoдвeдoxa тpъбитe и cлязoxa нa 2 eт. ĸъм paдиaтopитe тaм, зaщoтo дoлy имa дюшaмe и мнoгo вpaти, тa тaĸa гo измиcлиxa. Зaтoвa в xoлa имaм eдин paдиaтop, a двa пpoзopeцa. Имa ли възмoжнocт дa ce зaxpaнят тaм двa paдиaтopa oт eднa тpъбa, ĸaтo ca нa paзлични cтeни? Cъoтвeтнo paзпpeдeлитeлнaтa ĸyтия e eднa и ce нaмиpa в ĸopидopa нa 3 eт., a ĸoтлeтo щe e нa 2 eт.нa мяcтoтo нa ceгa cъщecтвyвaщия бoйлep.
    Tpeтaтa cлoжнoтия ми e в мяcтoтo зa ĸoтeлa, зaщoтo e oгpaничeнo oт тpи cтpaни и e чиcтo 43 cм.шиpoĸo, ĸoeтo oгpaничaвa cилнo избopa нa ĸoтeлa. Haмиpa ce в ĸyxнятa, нa cĸицaтa e нapиcyвaнo тъмнo ĸвaдpaтчe.
    Яcнo e, чe щe e двyĸoнтypeн ĸoндeнзeн. Дe Дитpиx имa eдин мoдeл Koмпaĸт, a нa Бoш зa 40-ĸитe имa изиcĸвaнe зa oтcтoяниe oт двeтe cтpaни пo 5 cм, ĸoeтo нe изпълнявaм. Бoйлep нe иcĸaм, изпитвaм yжac oт тяx и мнoгo ce нaпaтиx зa 20г.
    Oщe нeщo мe пpитecнявa - нa външнaтa cтeнa зaд ĸoтeлa минaвaт cнoп ĸaбeли зaxpaнвaщи ĸyxнятa. Toвa пpoблeм ли e? Tpябвa ли oбeзoпacявaнe?
    Избopът дa e тaм, ecтecтвeнo e зapaди вoднaтa paзвoдĸa и близocттa нa paзпp. ĸyтия, ĸoятo e нaд нeгo пoчти.
    Ceгa зa пoмeщeниятa. Maлĸи ca, ocвeн cпaлнятa, ĸoятo и e нaй-cтyдeнa. Bcичĸи имaт пo двe външни cтeни минимyм. Kyxнятa и xoлa ca c пpexoдeн пopтaл и тaм нaй-мнoгo ce пoлзвa. B oбщи линии 2-pи eтaж e цeлoднeвнo oбитaeм oт бaбaтa и дeтeтo. Дeтcĸaтa нa 3-ти eтaж e тoплa пo пpинцип, a в мoя xaмбap cпaлнятa пpeбивaвaм caмo вeчep зa cпaнe и cъбoтa-нeдeля. Имaм двe бaни, нo pядĸo ce зacичa пoлзвaнeтo им, a в тяx имa лиpи.
    B мoмeнтa ce oтoплявaм c нaгpeвaтeли в aлyминиeвитe paдиaтopи, нaиĸoнoмиcвaxмe ce нa тoĸ, пaли-гacи, нaплaщax ce, нo ĸaĸвoтo тaĸoвa e. B cтълбищeтo- ĸopидop имaм зaлoжeни двe лиpи c нaгpeвaтeли в нaй-дoлнaтa тoчĸa и пo cpeдaтa, нo имaм oпция и зa oщe двe мecтa дa ce дpъпнaт тpъби. B cпaлнятa имa eдин paдиaтop, a двa пpoзopeцa и тaм пpeдвиждaм дa зaxpaня oщe eднo мяcтo c външнa тpъбa.
    Eт. 2:
    Kyxня 25 м3 cвъpзaнa c xoл 35 м3
    Cпaлня 18 м3
    Бaня 3 м3
    Eт. 3:
    Cпaлня 55 м3
    Дeтcĸa 16 м3
    Бaня 6 м3
    Oбщo в eднo зa eтaжитe ca cтълби и ĸopидopи 45 м3

    B бъдeщ peмoнт миcля зa пoдoвo нa 2-pи eтaж и в двeтe бaни, нo cлeд гoдини. Toвa имa ли знaчeниe зa ĸoтeлa - пoдoвo и paдиaтopи?
    Πo изчиcлeниe нa пpoeĸтaнтa щe ми e нeoбx. 24 kw ĸoтeл.
    HO KAKЪB ДA E c тeзи ocoбeнocти? Mapĸa, мoдeл, мoщнocт.
    C ĸaĸвo дa гo дooбopyдвaм - тepмocтaти, пpoгpaмaтopи..
    Paдиaтopитe c ĸoлĸo peбpa дa yвeличa и ĸaĸви винтили, тepмoглaви? Ceгaшнитe ca нa 500 мм м/y ocитe.

    Изглeждa ĸoлĸoтo и дa ми ce иcĸa дo Hoвa гoдинa нямa дa ce ypeдя c paбoтeщ ĸoтeл, зaщoтo cлeд 23- ти ca в oтпycĸ. Πpoмoции нe видяx в дeĸeмвpи, пpeз янyapи нaдaли щe имa пaĸeти или пpoмoции, a Бoш ĸoгa ли шe пycнe тoзи нoв вид и дaли щe мe ycтpoйвa зa мяcтo 43 шиpинa.
    B гoлямa дpaмa cъм, нacтyдyвaxмe ce и ми ce иcĸa oщe нa дpyгия дeн дa имaм зaxpaнвaнe c гaз.
    Блaгoдapя пpeдвapитeлнo нa вcичĸи ĸoитo oтĸлиĸнaт cъc cъвeт! Paзчитaм нa мнeниe и нa дoaйeнитe тyĸ - тe ca вceизвecти, нямa дa ги избpoявaм пoимeннo.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #786

    Отговор: Избор газов котел

    А как да добием представа колко радиатори не ти стигат, като не си описала в кое помещение колко ребра има?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    14
    #787

    Отговор: Избор газов котел

    Може би колко трябва да са общо?
    Извинявам се, личи си лаическито ми мислене.

    Кухня 7 бр.
    Хол 10 бр
    Малка спалня 9 бр.
    Голяма спалня 15 бр.
    Детска 6 бр.

    От четеното тук разбирам, че котела е добре да е в кухнята, най-топло е, а управление за температурата в хола, останалите стаи с термоглави. Явно в голямата спалня ще компенсирам с броя глидери.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #788

    Отговор: Избор газов котел

    Може ли скиците, защото аз не ги виждам и ми е трудно да се отиентирам само по думите ви? Инсталацията работила ли е на вода, или сте били с тези нагреватели винаги? Неразбрах и за стълбището - външно ли е?

    Проектанта ли определи, че мястото на котела е там, където ти казваш, или това са твой разсъждения?

    За радиаторите, ако искаш да ти работи "нормално" котлето и ако приемем изчисленията с 55/45/23 ( приемам 23 стайна температура) излизат общо 60 глидера на 500мм за 3kW( това е минимума на добрите двуконтурни котли). Сега имаш 47. Според мен трябва да се удължат радиаторите насякъде. За да се спестят пари може да се вземе радиатора от голямата спалня и от детската и от тези 21 глидера да се разделят и да се добавят към съществуващите други радиатори(стига да има място къде да се поберат тези допълнителни глидери). А за тази "голяма" и студена спалня и за детската се вземат три радиатора по 10-14 глидера (може и повече, зависи каква е изолацията на тавана, щом е усвояван, може би от там да излиза топлото). Примерно кухня-12, хол-20, малка спалня -12, детска -10, голяма спалня - 2*14. Общо май излизат 84. Секретни кранчета навсякъдена изходите на радиаторите(за да може да се балансира системата). Колкото до термо главите - нека да има кранчета готови за термоглави навякъде, но самите термоглави не взимайте. Наи-много да трябва да се сложат в последствие в детската и малката спалня и на един радиатор в голямата спалня.

    Това са мои предложения, съвсем имперични. Вие до сега не сте утоплявали цялата къща равномерно, Може да се окаже че цената за отопление дори и на газ да ви идва голяма. Помислете и върху този въпрос, защото няма как да топлите само хола и кухнята, за да пестите.
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 14-12-20 в 11:36.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    14
    #789
    Ето скиците, едва сега открих как са ги кача тук.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от sdhinkin Виж публикацията
    Може ли скиците, защото аз не ги виждам и ми е трудно да се отиентирам само по думите ви? Инсталацията работила ли е на вода, или сте били с тези нагреватели винаги? Неразбрах и за стълбището - външно ли е?

    Проектанта ли определи, че мястото на котела е там, където ти казваш, или това са твой разсъждения?

    За радиаторите, ако искаш да ти работи "нормално" котлето и ако приемем изчисленията с 55/45/23 ( приемам 23 стайна температура) излизат общо 60 глидера на 500мм за 3kW( това е минимума на добрите двуконтурни котли). Сега имаш 47. Според мен трябва да се удължат радиаторите насякъде. За да се спестят пари може да се вземе радиатора от голямата спалня и от него да се разделят тези 15 глидера и да се добавят към съществуващите други радиатори(стига да има място къде да се поберат тези допълнителни глидери). А за тази "голяма" и студена спалня на се вземат два радиатора по 12-14 глидера (може и повече, зависи каква е изолацията на тавана, щом е усвояван, може би от там да излиза топлото).
    Инсталацията не е работила, радиаторите са били винаги само с нагревателите.
    Стълбището е вътрешно, но е разположено от входа на ет.1 през втория до третия в отворен вариант, т.е няма врати на всяка от етажните площадки и се слива с коридорите им, както и стъпалата между втори и трети етаж са стъпки без чела и въздуха циркулира отдолу до горе. Обемът, който съм посочила на схемата е общия за цялото това пространство стълбище и коридори, защото са едно пространство, неограничено от прегради (врати).
    Проектантът определи мощността на котела, а аз искам да е на това място. Причините - до смесителя в кухнята, най-близо до двете бани и до разпределителната кутия на отоплението, изградени от там водопроводни разводки вече къмвсички тези точки. Само захранването на кутията не е пуснато още, но котела се намира под разпределителната кутия и това ще се направи при монтажа му.
    Има опция да се сложи при стълбището, но там ще е най-студено, ще трябва повече преработка на тръби, а и в проектирането на дворната газова инсталация е заложено така и вече е доведена до там входящата тръба за газ, под сега намиращия се бойлер. По стълбището са и електромерно табла, етажните и там няма да е по-лесно. Освен това в кухнята мисля за газ анализатор (така ли се казва) за сигурност защото и ще се готви на газ при смяна на уредите догодина.
    За размерът на мястото на котела мога да преработя кухненския шкаф, който го ограничава в ширина, но ми е сложно сега да намеря майстор. Ако обаче това е ще ми е важно при избор на котел и ще е оправдано ако по-широк котел ще ми дава повече предимство (икономия) от маломерните предложения, ще се напъна да го организира. Токовете, които са там обаче не могат да се махнат. По мои сметки планката з ь закачване на котела ще е точно под тях. Има място за движение във височина при монтажа на котела.
    Относно изолацията на тавана има такава, не е идеална и подлежи на подобряване до две-три години с ремонт на покривното покритие. Между ребрата мисля 10 см. е сложена вата и 5 см.стиропор, найлон, ОСБ 12 мм, и ПВЦ ламперия деб1 см. Най-отгоре е плътна дъсчена 3 или 4 см и завършва с битумни настилка с посипка.
    Студуването ни е по-скоро от икономия, неравномерно и непостоянно топлене на всички помещения, отколкото нефобра изолация. Затова искам газ от 15 г. и по-скъпо да ми е, но да се топли навсякъде и постоянно.
    На скицата съществуващите радиатори съм нарисувала с вълнообразна линия пред прозорците, където има. Пред два няма в хола и в голямата спалня, но ще сложа и там, което означава че с тях ще узпълня добавянето на необх. мощност на еадиаторите в тези две помещения. Място почти навсякъде има за добавянето на глидери, няма ограничения, освен в хола и затова питам за захранване на два радиатора (разположени под ъгъл един спрямо друг) от една тръба.
    Сърдечно благодаря, че откликвате на терзанията ми, макар че съм досадна и аматьор с обясненията си.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #790

    Отговор: Избор газов котел

    Котлето може да се сложи между вратата и комина в кухнята . Така може да се положи 100/60 комин на котлето е един неизползваем отвор на съшествувация комин и да се изкара нагоре чак 50см над съществуващия комин. Тръби за отоплението нагоре към колектора + тръби нагоре и по ъгъла на тавана към кухнята, шом там е най-лесно да се хване топла и студена вода.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #791

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vera Виж публикацията
    Кухня 7 бр. +5=12
    Хол 10 бр +7=17
    Малка спалня 9 бр.
    Голяма спалня 15 бр. +11=26
    Детска 6 бр. +2=8
    Общо 72 глидера
    За коридори и стълбище е добре да сложиш поне едни 20 глидера - може на долния етаж, той топлия въздух ще бяха нагоре, а може и една част да ги сложиш на горния. Котлето си е много добре там до стълбището с комин през стената.
    Този пост е редактиран от Lazar; 14-12-20 в 12:17.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #792

    Отговор: Избор газов котел

    Аз забравих коридорите, но Лазар не (човека това работи, не само да пише като мен). Тези радиатори в коридорите лесно могат да се пуснат и да се поставят между вратите на кухнята и хола на първият етаж и до колектора на втория( може да се помисли, този на втория да се постави по средата на стълбите, с външни тръби подведени от колектора и с наклона на стълбишето да слизат до този радиатор) . Топлото ще отива нагоре и коридора на втория етаж ще е топъл.
    Както и Лазар е написал( има малки разминавания с мойте имперични сметки) няма нужда да подвеждаш втори радиатор в хола, просто този трябва да е по-голям, така ще избегнеш тръби по стената.

    Ако иска Лазар да каже дали е умесно местоположението на котела и дали моето предложение не е по-добро. Много зависи какво има в този ъгъл между вратата на кухнята и комините. Ако съм разбрал, на мястото на котела сега има бойлер, така ли? Ако мястото което аз съм предложил е умесно и изпълнимо, то бойлера може да се запази, като резервен вариант.
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 14-12-20 в 13:00.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    14
    #793
    Цитат Първоначално публикувано от sdhinkin Виж публикацията
    Котлето може да се сложи между вратата и комина в кухнята . Така може да се положи 100/60 комин на котлето е един неизползваем отвор на съшествувация комин и да се изкара нагоре чак 50см над съществуващия комин. Тръби за отоплението нагоре към колектора + тръби нагоре и по ъгъла на тавана към кухнята, шом там е най-лесно да се хване топла и студена вода.
    Т.е на вътрешната стена, между хола и кухнята?
    Не става - там са хладилника, фурната и котлоните, а комините са заети от аспиратори.
    Там където го искам има всички тръби за студена входящата и за топла към всички точки и газовата е изведена там и е външна за комина на котлето. Драмата ми е в токове зад него и ширината на котлето.
    Относно стълбището - в началото в най-ниската му точка има изводи и на ет.2 на стената на банята, и аз съм се водила от принципа за движение на топлия въздух нагоре. Може да се дръпнат и на друго място между площадките, по скоро ми трябва колко да е общата им мощност, а Лазар ми е отговорил на този въпрос.
    За радиатора в хола - там ми е ограничено мястото, а и не е ли редно пред всеки прозорец да има радиатор, за да обдухва против конденз? Пък и е външна стена, хладничка е!
    Има ли избор на котел с тази ширина на други марки освен на Де Дитрих компакт и при всички ли трябва да има технологично разстояние встрани извън габаритите му?
    Проблем ли са вкопаните кабели, намиращи се зад котела, за неговата работа и за безопасността?
    Това са ми по-важните въпроси.
    Този пост е редактиран от Vera; 14-12-20 в 13:14.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #794

    Отговор: Избор газов котел

    Проблем с кабелите нямаш, стига да не ги скъсат при монтажа. Може да се провери с детектор(или с разкъртване и визуална инспекция) къде минават, за да се види дали има място за комина и за захващането на котела. Според мен де дитрих им само De Dietrich MPX 20/24 MI compact има достътъчно ниска минимална мощност. Може би и MPX 24/28 MI compact. Отстоянията са 50мм от двете страни(500 общо). Бош 2500 е 400мм но искат поне по документи по 100мм от двете стани- става 600мм. Лазар може да каже дали има възможност за по-малко разстояние. Имергас са 440 и искат по 30мм (става 500мм). Със сигурност трябва да се прави място. Незнам какви шкафове има закачени там и дали неможе да се разметят малко(ако са монтирани на лайсна). Ако има някой тесен 120(150) или 300мм просто да се махне и другите да заемат неговото място. Така без преработка ще освободиш достатъчно място. Препоръчвам ти да избереш котел с около 3кW минимална мощност, така ще може да работи с доста ниски температури на подаващата вода и като цяло ще работи по-добре цялата система.

    А за радиатора(радиаторите) в хола, щом е ограничено мястото може да се сложи втори под другият прозорец и да се подкачи заедно с другият. Общо са 17-20 глидера, без проблем да са на една 16мм тръба.

    И още нещо важно. Трябва да има електричество до котела на отделен бушон в таблото. Така че съсъ сигурност ще се кърти за кабел и ще се видят другите къде вървят.
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 14-12-20 в 15:20.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    14
    #795

    Отговор: Избор газов котел

    sdhinkin благодаря за отговора.
    Тези котли и аз гледах. От Рувекс ми казаха за Компакт-а и значи може да се монтира и без дадените отстояния. Но ми се искаше да имам и друг избор като Бош, Имергаз и т.н.
    Тук моля Лазар да помогне - може или не може без отстоянията !
    Ток имам там, достатъчно контакти, та и един кабел от бойлера самостоятелен 4 кв. и на отделен бушон мисля 32-ка мисля да беше. Там е и таблото на бойлера като ключ.
    Тези 3 kw не съм сигурна че разбирам правилно къде да ги гледам в спецификациите на котлите и затова ви питам тук. Бош-а и Компакта отговарят на това, нали?
    Предполагам трябва и управление за вътрешна температура? Правилно ли е да е в хола?

    И още нещо не терзае - преди време ми казаха, че в помещението с котела не трябва да има осв.ключове с глим лампа. Трябва ли са ги сменя или вече не е така и могат да останат?
    Този пост е редактиран от Vera; 14-12-20 в 17:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 90 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе