Страница 79 от 130 ПърваПърва ... 2969777879808189129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    108
    #1171

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    здравейте , ще съм ви много благодарен ако ми дадете мнения за Тoshiba RAS-225ER,както и цени ,ако е възможно във Пловдив,благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,790
    #1172

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Климатика е инверторен тип с охладителна мощност от 0.7 до 3.1 kW и отоплителна мощност от 0.7 до 5.2 kW. CОР е 5.28. Енергиен клас АAA с фреон 410А. Снабден е с йонизиращ филтър Zeolite Plus и Zeolite 3G и плазмен филтър. Климатика е страхотна машина и има много добър дизайн на вътрешното тяло.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1173

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Aleksandars, Може ли да ме запознаеш по кой стандарт за климатици има клас ААА (три пъти А). Предполагам че щом има три пъти А, ще има един и два пъти А. Каква е разликата, колко по-икономичен е един модел климатик три пъти А от друг такъв, но един или два пъти А.

    Ако и някой друг също го знае този стандарт може да се включи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1174

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Това с ААААААА е измислица на неграмотни търговци видяно от някоя батерийка .... има само клас А и той при климатиците е при COP>3.6 и ЕЕР>3.2

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #1175

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Това с ААААААА е измислица на неграмотни търговци видяно от някоя батерийка .... има само клас А и той при климатиците е при COP>3.6 и ЕЕР>3.2
    Абсолютно!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,790
    #1176

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Давайте да не се спречкваме сега относно щуротийте на търговците...Инфото което дадох, не съм си го измислил, а просто предадох това което съм видял. И аз не вярвам много на това ААА. Иначе инфото което мога да дам по въпроса е, че от енергийния клас се определя до каква степен уреда е енергийно ефективен. Класовете са от А, който показва най-ниско потребление на електроенергия и стига до G, с който се маркират уредите, гълтащи най-много ток. При охлаждащата техника най-високият клас е А+, а конкретно при хладилниците стига до А++. Според европейските стандарти уред, на който е даден клас А+, отчита 25% по-висока икономичност от уред клас А, а уред А++ съответно цели 50% повече. Техниката, която ползва повече консумативи, като например миялните и пералните машини имат повече класове - за енергоспестяване, за измиване, за сушене и т.н. т.е. климатикът, щадящ електромера от "завиване на свят", ще има клас АА - първата буква показва разход на енергия за охлаждане, втората - за отопляване. Оттук нататък, сами можете да си зададете какво значи третата буква А?!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    23
    #1177

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте всички.Купих апартамент в който имам завещан GENERAL ELECTRIC,а модела е AS1PH12GW.Дано не греша модела но това виждам.Ако има някой който може да ми даде инфо за нещо свързано с него много ще му благодаря.

    И другото което забравих е ,че климатика е без дистанционно.Откъде мога да намеря такова за същия модел.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #1178

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте на всички искам да попитам ако някой може да каже нещо за този климатик че нищо не намирам CS-G25K-W Благодаря предварително

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,790
    #1179

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от ambrozia403
    Здравейте на всички искам да попитам ако някой може да каже нещо за този климатик че нищо не намирам CS-G25K-W Благодаря предварително
    Model: National Panasonic , 3,6 kW на отопление при коефициент за енергийна ефективност 4.86, 2,5 kW на охлаждане при коефициент за енергийна ефективност 4.27. Консумация при отопление, средно 740 W при отопление и 585 W при охлаждане. Оп, забравих...климатика май е модел 1998 година...Добра машинка!


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1180

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Коя марка е за предпочитане, става дума за подов-инвертор 12/18-ка - дали MITSUBISHI Electric или DAIKINI? Някакви предложения за модели?
    Благодаря!

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #1181

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Искам да помоля за помощ при избора на климатик за стая, която е хол и спалня- около 12кв.м., височина 2.5м. с ПВЦ дограма, изложението е юг- запад, и двете стени са външни. Климатика ще използваме предимно за охлаждане и затова се чудим дали да е инверторен. За сега сме се спрели на TOSHIBA RAS-10SAV-E, който в Технополис е на промоция 1259лв. Естествено ако има по- евтини варианти ще е още по- добре.
    Предварително благодаря !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1182

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlisgv
    Искам да помоля за помощ при избора на климатик за стая, която е хол и спалня- около 12кв.м., височина 2.5м. с ПВЦ дограма, изложението е юг- запад, и двете стени са външни. Климатика ще използваме предимно за охлаждане и затова се чудим дали да е инверторен. За сега сме се спрели на TOSHIBA RAS-10SAV-E, който в Технополис е на промоция 1259лв. Естествено ако има по- евтини варианти ще е още по- добре.
    Естествено,че има!След като ти трябва само за охлаждане-най-евтината машина!Всички евтинджос охлаждат...Нали това искаш.


  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #1183

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    А какви параметри трябва да гледам, в смисъл да е по- икономичен и качествен. Освен това в службата ми имаме климатик MIDEA ( не знам какъв модел, но е от евтините), но той нито зимата топли като хората (което е разбираемо), нито лятото върши работа, защото въпреки че го слагаме на 25 градуса, духа много студено, и на където и да го завъртиш навсякъде все едно отгоре ти духа, и всички в стаята сме все схванати и сополиви. Затова ми се иска завъщи да избера нещо добро, а не просто първия срещнат най- евтин климатик.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1184

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    eeeee не може и туй онуй и душата в рая

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #1185

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Благодаря на всички за компетентните съвети, много ми помогнахте, ще трябва явно сами да се образоваме!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе