Страница 84 от 190 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #1246

    Отговор: Избор на Климатик

    под окачения таван сложи малко вата инак няма стопляне при смислена сметка ..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1247

    Отговор: Избор на Климатик

    Пац по програма енергийна ефективност този може да влезе в бюджета: mitsubishi-heavy-srk20zm-s-src20zm-s-premium

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1248

    Отговор: Избор на Климатик

    С тази програма енергийна нещо не е наред в обб. Днес идва човек на който предложих да иде и разпита точно как стоят нещата защото не му беше ясно. Та според документите които носеше излиза че вместо да приспаднат на сумата от 2000лв му добавят още 400лв.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    4
    #1249

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, това е първият ми пост тук, но да се надявам, че няма да е и последен. Един приятел ме помоли да му помогна с избора на климатик, но и аз не съм "на вътре" в материята, за това реших да потърся помощ от хора с опит.
    Така да започвам да отговарям по точките:

    1. Ще се ползва в жилищна кооперация.
    2. Ще се ползва и за отопление и за охлаждане, евентуално не през цялото време, но през зима/лята със сигурност.
    3.Каква е:
    а) стаите са 2 с врата м/у тях, едната е всекидневна 9 кв.м., 23,6 куб.м. , другата е кухня 12 кв.м. , 31,2 куб.м. ;
    б) ПВЦ 5 камерна дограма с 2-ен стъклопакет, стъклата са "4-ри сезона" (когато се огрява от слънцето, външното стъкло пари, вътрешното- не, предполагам се спира част от инфрачервената радиация);
    в) 6,52 кв.м. като 1,45 кв.м. от тях са на врата която води към остъклена тераса с алуминиева дограма със същите параметри като ПВЦ-то;
    г) всекидневната (в която ще се слага климатика) е със западно изложение, кухнята е със северно;
    д) първи етаж от тухлена кооперация като под стаите има гаражи;
    е) стаите са 2 - всекидневна и кухня
    ж) апартамент
    4. Сградата се намира в гр. Хасково
    5. До момента не са ползвали климатик и не могат да кажат цифри, но ориентировъчно за лято около 25-6-7, зима 23-4 градуса.
    6. Изолация има вътрешна само на външните стени стиропор 2см., на тавана има стиропорени орнаментни плочки 1 см.
    7. Всекидневна компютър с 2 монитора + телевизор, кухня готварска печка, хладилник и микровълнова.
    8. До 1500лв. с монтажа.
    9. Каквато природата предложи, т.е до поне -10 градуса
    10.схема на стаи.jpg

    Прегледахме някой и друг климатик и ето този ни хвана окото - Инверторен климатик Fujitsu ASYG12LMCA-AOYG12LMCA
    Вътрешното му тяло е доста безшумно(предполагам когато само поддържа температурата иначе 21 dB са немислими) и това че външното тяло е сравнително късо, т.е. няма да стърчи от стената на която мислим да се монтира.
    Та въпроса е дали избраният климатик е оптималния, ако не какъв да се вземе(няколко идеи може би)?
    За момента не се сещам нищо друго, ако съм забравил нещо, питайте, ще допълвам.
    Този пост е редактиран от vanco0o; 09-08-15 в 20:37.
    doooon одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1250

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз общо взето се ориентирах - за хола ще е този: Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK50ZM-S/SRC50ZM-S PREMIUM
    Само спалнята 12м2 - влиза се през същия хол - От Вимакс ми препоръчаха този: Инверторен климатик Toshiba RAS-B10N3KV2-E1/RAS-10N3AV2-E1 SUZUMI 2015 , но ми се струва прекалено голям и си мисля за този:
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S/SRC20ZM-S PREMIUM
    Хем да са от една марка и серия. Коментари?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #1251

    Отговор: Избор на Климатик

    който и да вземеш няма да сбъркаш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    варна
    Мнения
    40
    #1252

    Отговор: Избор на Климатик

    Не мога да сложа окачен таван.Благодаря за предложенията! Ще мислим.

    Хубаво е да помислиш и над правописа си.1 буквар не е толкова скъп.
    Този пост е редактиран от avenger; 10-08-15 в 17:05.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1253

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от blazarov Виж публикацията
    Аз общо взето се ориентирах - за хола ще е този: Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK50ZM-S/SRC50ZM-S PREMIUM
    Само спалнята 12м2 - влиза се през същия хол - От Вимакс ми препоръчаха този: Инверторен климатик Toshiba RAS-B10N3KV2-E1/RAS-10N3AV2-E1 SUZUMI 2015 , но ми се струва прекалено голям и си мисля за този:
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S/SRC20ZM-S PREMIUM
    Хем да са от една марка и серия. Коментари?
    Ето това е добър избор. Според мен, по добре би било двете машини да са от една марка, заради алгоритъма на работа, тъй като помещенията са свързани.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1254

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    С тази програма енергийна нещо не е наред в обб. Днес идва човек на който предложих да иде и разпита точно как стоят нещата защото не му беше ясно. Та според документите които носеше излиза че вместо да приспаднат на сумата от 2000лв му добавят още 400лв.
    Първо кандидатстваш за кредит - дават ти тези 2000 лв. Доставчика на климатика ти дава фактура и се носи в ОББ. След това се кандидатства за безвъзмездна помощ 20%. Като те одобрят тези 20% ти ги превеждат по сметката допълнително, но ОББ веднага си ги прибира за погасяване на кредита.
    Ако след това искаш да погасиш предсрочно кредита отиваш в ОББ и се попълват 2 формуляра и до 3 дни те си дърпат сумата и закриват кредита.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #1255

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, нужен ми е съвет кое от тия ,,дървенца" да избера, бюджета ми е ограничен, а ситуацията следната: стая 80 куб. м. последен етаж на тухлена кооперация, старо строителство, пвц дограма с две думи големи топлозагуби. Спрял съм се на тези климатици:

    Midea MS12F-24HRDN1 F4 за този модел нищо не знам

    GREE GWH18KG/K3DNA6G за тия GREE нещо подочух че под -5 ги няма никви, вярно ли е ?

    Ако имате и други предложение моля споделети, но от това което разгледах тия двата май са оптималния вариант.

  13. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #1256

    Отговор: Избор на Климатик

    Вземи си това LG P18RK.NSC/P18RK.UE1 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria докато е на промоция,пак ще е доста по добре от двете дървета,които си предложил.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #1257

    Отговор: Избор на Климатик

    колега отнасяй някоя машина на 100/200 волта да се видиш с климатик

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1258

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте колеги!
    Тъй като ми предстои климатизация на двете спални - общо 30 кв долу горе. Топли, средни с комшии на газ под мен. Пападнах на следните машини. Става въпрос за мултисплит:
    Климатици Toshiba | RAS-M18UAV-E

    Климатици Toshiba | RAS-M10SKV-E

    вътрешното тяло наистина ли е Дайсейкай със всичките му плазми, йонизатори и прочие?
    Надеждно решение ли е мултисплита? Енерго-ефективно ли е спрямо единичен сплит от типа Сузуми/Дайсейкай? (10тки)
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 09-08-15 в 20:59.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #1259

    Отговор: Избор на Климатик

    вътрешното тяло не е Дайсейкай .. може да се сложи такова но цената ще е ..

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1260

    Отговор: Избор на Климатик

    Вътрешното не е дайсейкай, сузуми е. Външното е прекрасно и е японско.


    Този пост е редактиран от Mega; 09-08-15 в 21:37.
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе