Страница 85 от 190 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1261

    Отговор: Избор на Климатик

    Добър избор на мулти сплит. Цена качество.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от blazarov Виж публикацията
    Аз общо взето се ориентирах - за хола ще е този: Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK50ZM-S/SRC50ZM-S PREMIUM
    Само спалнята 12м2 - влиза се през същия хол - От Вимакс ми препоръчаха този: Инверторен климатик Toshiba RAS-B10N3KV2-E1/RAS-10N3AV2-E1 SUZUMI 2015 , но ми се струва прекалено голям и си мисля за този:
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S/SRC20ZM-S PREMIUM
    Хем да са от една марка и серия. Коментари?
    Като цяло бих оставил в малката стая да си е Toshiba 10N3.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1262

    Отговор: Избор на Климатик

    На какъв принцип е мулти-то. В повечето случаи едва ли ще работят и двете вътрешни тела, оправдано ли е в такъв случай монтажа на такъв тип система (откъм място съм малко ограничен, именно заради това се замислям за мултисплит). До какъв минимум стига машината с едно или две работещи вътрешни тела?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1263

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,
    мисля да се обзаведа с клима и аз до 2 -3 седмици, след като разчистя терасата, където ще го монтират, от разни едрогабаритни непотребни вече боклуци.
    За хол, междинен етаж, панел, 21 кв.м. Източно изложение, без изолация (освен към терасата, всички стени са вътрешни), ПВЦ дограма, слънчев до около 10-11 ч. Лятото е сравнително хладен, а зимата - топъл (отопляван е с колонна керамична "духалка" 1,5 кВата, настроена на 22 градуса, в най-студените дни при -10 - 15 с мааалко помощ от конвектор).
    Чета из форума и напоследък следя общо взето какво се търси/съветва.
    До момента съм в горе-долу трилема за следните модели:
    - LG D12CM - най вече ми харесва дизайна (а и беше най-първият ми избор), но не намерих много мнения за него...
    - GENERAL ASHG12LMCA - по предложение на местна фирма с добро реноме (дилър на GENERAL), но като че ли по ми харесва ASHG12LUCA , мои познати са доволни от първия;
    - PANASONIC Е12QKEW
    - четох хубави неща, слушах, че "Панасоник са много капризни и размразяват често", но най-лошото беше като го видях в Техно - при изкл. климатик клапата не се затваряше до горе, а висеше леееко открехната.
    Искам клапата да се отваря отгоре-надолу, тъй като ще е разположен частично над диван и ако е обратно (отдолу-нагоре) се притеснявам да не духа непрекъснато на седящите
    .
    Не знам как стои въпросът с гаранцията (ако не е General), тъй като от местната фирма ще го монтират и ще поемат гаранцията за монтажа, но търговската... При евентуални проблеми да не се почнат едни "от монтажа е" и "от климатика е". А съм видял как работят "майсторите" от техном. и съм решил да не ги пускам у дома...

    Бюджет - около 1500 лв. без монтажа

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1264

    Отговор: Избор на Климатик

    клапата виси така щото е пипана с ръце ,като се захрани вътрешното тяло ще си я прибере

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    4
    #1265

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanco0o Виж публикацията
    Здравейте, това е първият ми пост тук, но да се надявам, че няма да е и последен. Един приятел ме помоли да му помогна с избора на климатик, но и аз не съм "на вътре" в материята, за това реших да потърся помощ от хора с опит.
    Така да започвам да отговарям по точките:

    1. Ще се ползва в жилищна кооперация.
    2. Ще се ползва и за отопление и за охлаждане, евентуално не през цялото време, но през зима/лята със сигурност.
    3.Каква е:
    а) стаите са 2 с врата м/у тях, едната е всекидневна 9 кв.м., 23,6 куб.м. , другата е кухня 12 кв.м. , 31,2 куб.м. ;
    б) ПВЦ 5 камерна дограма с 2-ен стъклопакет, стъклата са "4-ри сезона" (когато се огрява от слънцето, външното стъкло пари, вътрешното- не, предполагам се спира част от инфрачервената радиация);
    в) 6,52 кв.м. като 1,45 кв.м. от тях са на врата която води към остъклена тераса с алуминиева дограма със същите параметри като ПВЦ-то;
    г) всекидневната (в която ще се слага климатика) е със западно изложение, кухнята е със северно;
    д) първи етаж от тухлена кооперация като под стаите има гаражи;
    е) стаите са 2 - всекидневна и кухня
    ж) апартамент
    4. Сградата се намира в гр. Хасково
    5. До момента не са ползвали климатик и не могат да кажат цифри, но ориентировъчно за лято около 25-6-7, зима 23-4 градуса.
    6. Изолация има вътрешна само на външните стени стиропор 2см., на тавана има стиропорени орнаментни плочки 1 см.
    7. Всекидневна компютър с 2 монитора + телевизор, кухня готварска печка, хладилник и микровълнова.
    8. До 1500лв. с монтажа.
    9. Каквато природата предложи, т.е до поне -10 градуса
    10.Прикачен файл 17461

    Прегледахме някой и друг климатик и ето този ни хвана окото - Инверторен климатик Fujitsu ASYG12LMCA-AOYG12LMCA
    Вътрешното му тяло е доста безшумно(предполагам когато само поддържа температурата иначе 21 dB са немислими) и това че външното тяло е сравнително късо, т.е. няма да стърчи от стената на която мислим да се монтира.
    Та въпроса е дали избраният климатик е оптималния, ако не какъв да се вземе(няколко идеи може би)?
    За момента не се сещам нищо друго, ако съм забравил нещо, питайте, ще допълвам.

    Чувствам се игнориран, на всеки писал след моето мнение му е отговорено/предложено нещо, а на моето за което се постарах доста - все едно не съществува ....

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1266

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз мисля, че няма да е практично използването на един климатик за двете помещения. Първо няма да е комфортно. Второ няма голяма проходимост между двете стаи. Трето слага се климатика в малката стая. Аз т.к. вече направих подобна грешка, силно препоръчвам две малки машини. Ако ще е една поне да бъде монтирана в кухнята или ако е във всекидневната, поне вътрешното да гледа към вратата. Като избор на климатик....нищо не мога да кажа, аз съм обикновен потребител.

    П.п Аз се отоплям с още по-орязания модел Фуджитсу в кухнята.
    Този пост е редактиран от avenger; 10-08-15 в 22:58.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    4
    #1267

    Отговор: Избор на Климатик

    Всекидневната е по-важната стая, не е проблем, че в кухнята ще има разлика в температурите от 2-3 градуса. Всекидневната ще се ползва цял ден, а кухнята само когато има нещо за вършене. Мислихме го да гледа вътрешното към кухнята, но просто няма място на стената и за това избрахме този вариант, който е 2-рия най-добър. Пък и отделените средства, едва ли ще позволят закупуването на 2 по-малки читави машини.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1268

    Отговор: Избор на Климатик

    В долния десен край на стената към терасата няма ли достатъчно място за монтаж - от ъгъла до прозореца колко е плътната част?

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    4
    #1269

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    В долния десен край на стената към терасата няма ли достатъчно място за монтаж - от ъгъла до прозореца колко е плътната част?
    Над прозореца има около 30-тина сантиметра и около 40 вдясно от него. Невъзможно е да се сложи вътрешното тяло там.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    1
    #1270

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, и аз да се допитам до вас. Ще закупуваме два климатика та :
    1.Жилищно - и двата.
    2.Охлаждане и отопление - и двата.
    3....
    а) -1- 19м2 на 2,60см височина, като понякога ще се отваря и преходна врата към друга 17м2 стая, където за отоплението ще има помощ с радиатор.
    а) -2- 11м2 спалня на 2,70см височина.
    б) 6 камерна ПВЦ с двоен 32мм четири сезона и в двете стаи
    в) не ги знам
    г) за голямата стая север-изток с две външни стени, за малката само юг една външна(тази с прозорците).
    д) 4 етаж от 6
    е) голямата стая е кухня с всекидневна, малката е спалня.
    ж) апартамент
    4.Стара Загора
    5.21-22 зимна и 25-26 лятна
    6.Всекидневната е с 5см фибран на външните стени и 5см каменна вата и гипсокартон на тавана, спалнята 5см фибран на външната стена.
    7. Във всекидневната - печка,хладилник,съдомиялна и др. домакински.
    8. До 2500-2600лв(с монтажа) за всекидневната и до 1000-1200лв(с монтажа за спалнята)
    Като цяло искаме да са по-икономични и тихи машини.
    За големия до момента сме се спрели на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE казаха ни че са доста тихи и икономични.
    И да вметна, че малкия климатик е добре да може да се вземе на изплащане.
    Всякакви мнения и съвети ще са ни полезни.
    Благодаря ви!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1271

    Отговор: Избор на Климатик

    1. Аз бих сложил в дневната една Toshiba RAS-10G2KVP-E/10G2AVP-E Daiseikai-8 или ако успеете да намерите 10 Daiseikai-6 ще бъде идеално. Мисля, че ще бъде съвсем достатъчна.Ако искате повече запас заради второто помещение може да се сложи 13ката.
    2. За спалнята бих сложил Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20ZM-S, които е около 1250лв. Много тиха машина, която ще е идеална за спалнята.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1272

    Отговор: Избор на Климатик

    25VE също ще е достатъчен ако си се спрял на МЕ .. за всекидневна е ок машината ,като турбина определено е тих но има други кусури

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    1
    #1273

    Отговор: Избор на Климатик

    Добър вечер на всички! Бих помолил за съвет! До сега отоплявах 21 кв. м панелен хол с fujicu asy09lcc, като бях много доволен от към консумация на ел, енергия. Но уви 9-ката идва малко слаба особено в по студените дни и поради необходимоста от 2 климатик, реших фудйито да отиде в малката стая, а за хола да взема една 12-ка. И сега стоя пред големия въпрос дали да заложа на втора ръка япoнски 100v или да взема новия модел чешки дайкин daikin-ftxb35c! Водещото при мен е желана ниска консумация и надеждност за дълга експлоатация! Моля за съвет на кой от двата варианта да се спра! Забравих да спомена че бюджета ми е ограничен до към 1300 лв с монтажа!

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1274

    Отговор: Избор на Климатик

    ако избора е между този дайкин и японка....ЯПОНКАТА

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #1275

    Отговор: Избор на Климатик

    в рамките на този бюджет при настоятелно търсене ще намерите подходящ японски климатик /употребяван/ и тогава ще разберете за какво отопление като икономичност и комфорт става дума...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе