Страница 31 от 190 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #451

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    винаги в сервизното на остатъчна мощност при -15 присъства максималната такава и тоя показател е много важен .. номинала е просто едно число от кривата на мощността която производителя е решил да оповести за конкретния модел .. нали не мислиш ,че коментирания модел на МХИ ще топли като 12ЛТ примерно ? еднакви номинали имат при +7 .. сега погледни при -15 кой колко мощност има това гледам аз като слагам климатик ,то над нулата всеки топли ..
    Aleksandars и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #452

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ДОДО ЗНАЧИ ИДВАШ НА НАШТА -4 клиовата на номинал,при голям студ са малко за 28 кв.м.
    Точно така. Но колегата Петров си има свои виждания, изолация на помещението и топлещи съседи, които се различават от моите и ВАШИТЕ. Шарен свят .
    @Алекси, за топлоотдаването в много студено време си прав, но разликите там не са особено големи, като абсолютни стойности. Освен това, вижданията ми (концепцията) за отопление при температури от -15 или -20 градуса не се покриват с ВАШИТЕ. Нищо, че повечето от машините ми го правят прилично.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #453

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    значи пак стигаме до изходната точка,че комфорта е въпрос на лично виждане,но ние не можем да променяме физичните закони.за хиляден път-за да не се озорва машинката и да има дълъг и ползотворен живот 80 вата отдавана мощност на кубик при НОМИНАЛ.ако пелетите бяха евтини,веднага бих си взел камина-ма не са.поне мен за момента топлината на климите и комфорта ме устройват.
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #454

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @Алекси, за топлоотдаването в много студено време си прав, но разликите там не са особено големи, като абсолютни стойности.
    МХИ - 2.3кВ максимални ,12ЛТ - 4кВ максимални .. това ако не е голяма разлика здраве да е .. пак казвам не е лоша машината на МХИ но е слабичка а високия номинал много заблуждава .. гледайте какво може машината като цяло - това си личи от максималната мощност .. на европейския пазар се набъка с машини с номинал долепен до максимала дето според мен изобщо не са за отопление като цяло ..
    badr и mirandi харесват това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #455

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    MHI, не си ли даваха мощности само при номинална честота на компресора?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #456

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    пише Total Capacity .. според мен това е максимална мощност .. а и от 4.6 колко да ти останат при -15 .. 2.3 са 50% ,добър показател

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #457

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Какви са тези страсти климатични не знам?!?

    Оставете човека да си споделя двумесечните впечатления, макар че тази година зима почти нямаше.В петък вечерта започна истинската зима, а преди това имаше ниски температури -нова година и след нея, но все пак не бяха кой знае какво и нямаше сняг/мъгла.

    Като не иска да знае и пише О.К.


    Народът е казал" Който няма в главата има в краката/сервиза..."
    dodo_pv, DUNDURMA и mirandi харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #458

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Абсолютно прав си, Джъсти, но когато максималът на машината е залепен за номинала, няма да има проблеми с машината, просто няма да топли достатъчно при студен старт и при големи студове ще си врътка като конвенционалка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    софия
    Мнения
    23
    #459

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Alexi 2.7kw е при-15 не 2.3. Другото не знам дали си гледал но е с 900w компресор (едва ли бързо ще замине при натоварване на макс компресора но с намален максимум за разлика от други марки 12-ки, а и 1400w не сам го видял да консумира) и Lt-то топли но е за по големи помещения мнение на съседа които топли 38 задължителни( и две спани ) с входна врата квадрата.А и загубите ни са малки също негово мнение (педи да извикам фирма) той от долу съседи няма аз пък от горе .За това без оглед и преки наблюдения не .Та те така за 1540 с монтаж за мен е добра сделка.
    Няма как да топли като дървена печка, но си топли за малко пари нали това е идеята .
    Не знам каква зима чакаш justify ?Никога не е имало повече от 10-20 дни минусови под -10 . А и темперирано жилище едва ли ще уплаши климатика за нормална -22-23 градуса .
    Този пост е редактиран от petrov77; 09-03-15 в 22:27.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    1
    #460

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Извинявам се, че почвам участието си в този форум с най-вероятно глупав въпрос
    Искам да си сменя настоящия климатик Бард 12ка с нещо по-топлещо и икономично.
    Ще карам по въпросите от първия пост в темата.
    Климатикът е за спалня,20м2 - 54м3, която е и основно ползваната стая. Да се разбира, по-скоро всекидневна.
    Южно изложение, тухла, вътрешна, последен етаж. Комшиите не топлят.
    Имам дограма саламандър двоен пакет, бяло, бяло. Външна изолация - 5см.
    На пода паркет от стария, няма изолация на тавана.
    Компютърът ми е в тази стая.
    Апартаментът е в Стара Загора. Климатикът ще се ползва за отопление, лятото рядко, така че не е фактор охлаждането. Желана температура - 23-24 градуса реални.
    Бюджет - балансиран. Така или иначе планирам покупката за лятото и ще е на кредит, така че ... точно балансиран, да кажем до 2к с монтаж и демонтаж. Ако има смисъл, ще го надскоча.
    Предпочитам фирмата да е от Стара Загора, за да мога да ги посещавам при нужда, дано няма.
    Благодаря предварително

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #461

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Петров, не им се връзвай на "форумните спецове".

    Тука с 50-ки отопляват 25 м2, винаги държат да те "презапасят", макар че както е тръгнало последната "люта" зима беше преди 4 години (пък и тогава термометърът ми сложен до външното тяло отчете минимум от едва -14.6 градуса).
    Виж ако ги питаш "форумните спецове" колко им харчи климатика - всичките само на минимум работят и поддържат зимата 26 градуса при -15 отвънка, а лятото 18 градуса при 40 отвънка.

    Е питам аз - за чий да се презапасяваме, само за да се хвалим после че машината работи на минимум ли? Машината е направена да работи най-добре на номинала си, а не на минимуми и максимуми.
    edi1, necata2, justify и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #462

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rogue88 Виж публикацията
    Извинявам се, че почвам участието си в този форум с най-вероятно глупав въпрос
    Искам да си сменя настоящия климатик Бард 12ка с нещо по-топлещо и икономично.
    Ще карам по въпросите от първия пост в темата.
    Климатикът е за спалня,20м2 - 54м3, която е и основно ползваната стая. Да се разбира, по-скоро всекидневна.
    Южно изложение, тухла, вътрешна, последен етаж. Комшиите не топлят.
    Имам дограма саламандър двоен пакет, бяло, бяло. Външна изолация - 5см.
    На пода паркет от стария, няма изолация на тавана.
    Компютърът ми е в тази стая.
    Апартаментът е в Стара Загора. Климатикът ще се ползва за отопление, лятото рядко, така че не е фактор охлаждането. Желана температура - 23-24 градуса реални.
    Бюджет - балансиран. Така или иначе планирам покупката за лятото и ще е на кредит, така че ... точно балансиран, да кажем до 2к с монтаж и демонтаж. Ако има смисъл, ще го надскоча.
    Предпочитам фирмата да е от Стара Загора, за да мога да ги посещавам при нужда, дано няма.
    Благодаря предварително
    Ами, Mitsubishi Heavy SRK/SRC 35ZM-S, мисля че е добър вариант.
    Aleksandars одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #463

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Toshiba RAS-13N3KV2-E също не е лош вариант
    Aleksandars и mirandi харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #464

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Здравейте съфорумци,
    избирам климатик за новата ми спалня (гостна). 13 кв.м., 2,5 м. височина. Всъщност това е последната стая която не се отоплява. Една външна стена, изолация таван и отвън 5 см. Град Оряхово и "съжителство" с река Дунав. Идеята за тази стая е да се отоплява до към 18 градуса и само при нужда (гости) да се вдига на 21-22 градуса за спане, но ако на жената и хареса как ще стане стаята, то ще стане наша спалня и тогава постоянна температура 21-22 градуса. Температурите зимата падат и до -20 и надолу. Изборът съм го свел до :
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E/RAS-B10N3KV2-E Suzumi + NEW

    Mitsubishi Heavy SRK 25 ZM-S/SRC 25 ZM-S

    На Suzumi+ ми е странно падането на мощността при -15, но доколко е реално не знам. Бих се радвал и на вашето мнение. Благодаря.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #465

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Е питам аз - за чий да се презапасяваме, само за да се хвалим после че машината работи на минимум ли? Машината е направена да работи най-добре на номинала си, а не на минимуми и максимуми.

    Въпросът е "До колко градуса външна температура искаме да ползваме климатик за отопление?" 100 вата на куб метър не е презапасяване при - 7 градуса и надолу.При +7 са достатъчни и 50-60 вата на кубичен метър отопляем обем. Друг въпрос са топлозагубите, но в България те по начало са големи...


    По-важното от горното обаче е компресорът да не работи постоянно над номинал.Дори постоянна работа на номинал не е добре за компресора.Добре е да констатираме, че 90% от собствениците на съответната търговска марка климатици предоставят само 2 години гаранция...
    Толкова е срокът за рекламация за скрити дефекти...
    Тоест климатикът е предвиден като проект, качество на вложените материали, изработка да издържа на определено работно натоварване за определен N брой часове.След изтичането на тези часове "Я камилата я камиларя...", тоест никой не може да каже със сигурност кога точно ще аварира.

    В общият случай тези часове работа на номинал, законово би трябвало да са равни на не по-малко от 2 години което е срокът на гаранцията/рекламацията.

    Държащите на бизнеса си и печалбите от него проектират климатиците да издържат на натоварване не по-малко от 7-8 години.

    Има определени модели от определени марки които издържат доста дълго без аварии - 12, 15, 20 години.

    С оглед на тези гаранционни/рекламационни срокове е добре да помислим кое е по-евтино:
    а) да си закупим климатик препоръчан от производителя за отопление на тези обеми
    б) на инат да си закупим какъвто ние си мислим че е подходящ

    Инатът доста често струва доста скъпо ...

    Когато се стигне до нашия инат обаче малко от нас си признаваме.Винаги някой друг ни е виновен.


    Конкретният модел и аз го харесвам.За ползване при положителни температури до +2 градуса не мисля че ще има проблеми.За ползване обаче при отрицателни температури от порядъка на - 2, -3 и по-ниски температури работното натоварване за климатика няма да като при +7 градуса.Кога ще му се "изчерпа ресурса" и ще аварира никой не може да каже, това ще зависи както от външните температури, така и от зададената вътрешна температура а и от топлозагубите.




    Stennly
    който и да купите от двата ще свърши работа.Аз съм за mitsubishi-heavy-srk25zjp-s1-src25zjp-s1
    Този пост е редактиран от justify; 12-03-15 в 11:22.
    Alexi и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 190 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе