Страница 237 от 334 ПърваПърва ... 187227235236237238239247287 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,541 до 3,555 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3541

    Отговор: Избор на климатик 2017

    HristoNN , 35ца в десет квадрата и 50ка в 20кв ще те топлят и на -30С, НО ще се чувстваш като на вълнолома във Варна зимата(т.е. ще те отвеят ).Според мен сложи нещо 25 в спалнята и 35 в хола , а кухнята с отворени врати и конвектор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    12
    #3542

    Отговор: Избор на климатик 2017

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?жилище - хол
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? и за двете
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 16кв.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); 5 камерна пвц ка стъкло
    в) квадратура на прозорците; 2 кв.
    г) изложението на помещението; юг
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 6
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) хол
    в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 21/25
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? не
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? тв
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 800 лева

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #3543

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нови придобивки - MHI SRK / SRC 20 ZS-S и MHI SRK / SRC 35 ZS-S. Отличен монтаж от necata2 и компания! Чакам студовете .

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (31.3 KB, 1004 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (47.9 KB, 830 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 4.jpg‎ (87.1 KB, 985 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (39.1 KB, 849 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 5.jpg‎ (49.4 KB, 928 Прегледи)

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #3544

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Кво може да каже човек освем евала..И за монтажа,и за избора на климатици.Браво "Неца" ,много е пипнато човеко !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #3545

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Поздравления, истинска наслада е да видиш толкова добре изглеждащ монтаж! Едва ли ще имаш проблем в студовете. Със здраве да си ги ползваш

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3546

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Оплакнах си окото и помразих монтажа на моите, като видях тези! Браво и за избора на машини, ще споделяш, че и аз съм се наточил на една 25-ца ZS, за в детската.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    11
    #3547

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Еми то и класовете са им различни.Базов модел на Fudjitsu с върхов модел на Hitachi. Цените също.

    - - - - - - - - - -



    Шумно е това че,като се дадат 1300 лв. за климатик се очаква да работи като за 2500 лв.Без да се съпоставят основните качества, да топли.
    Извинете глупостта ми... Влязло ми е това PSA нещо, а имах предвид RPC(то по класа си пролича грешката ми)
    Нормално като намаля до край вентилатора да е безшумно, но пак казвам супер субективно смятам, че работи по-шумно очакваното за толкова олекотен режим(15 навън, 23 зададени).
    Спокойно прави около 30 децибела, но може и аз да съм се разнежил нещо, а и e мнооого далече от дразнещо и нетърпимо

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3548

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Логиката ти е направо желязна! Да ти задам един въпрос, по малко по-различен начин: Ако ти предложа една нова 16-ка на дайсейкай за 100 кинта, ще я предпочетеш ли пред нокрия 18-ка за 3 бона, при положение че и като комфорт, и като качество на изпълнение нокрията удря 16-ката на дайсейкай, като маче у дирек??
    Ще си взема Mitsubishi

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3549

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Кво може да каже човек освем евала..И за монтажа,и за избора на климатици.Браво "Неца" ,много е пипнато човеко !
    Евала, професионална работа на Нецата.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #3550

    Отговор: Избор на климатик 2017

    здравейте група, поради закупуване на ново жилище ми се налага да монтирам нови 3 климатика с бюджет от 4000лв , всичките стаи са със западно изложение без външни стени, единствените външни са тези от, които излизам към терасите на всяка стая, имат си изолация вътрешна 5см стереопор. Дограмата е нова с 3-ен стъклопакет на всякъде, а терасите са затворени с хубава дограма пак нова но двоен пакет, етажът е 6-и предпоследен. Двете стаи за по 20 кв,а третата е 12кв, та мисълта ми е в предишния апартамент се отоплявах с Toshiba ras13skv-5 , fujitsu 12lmca , micubishi skr 20zm-s долу-горе стаите бяха със същата големина само,че с източно и южно изложение искам да попитам какво бихте ми предложили , гледам че на пазара има вече заместници на по старите модели които съм имал ,дали новите са по добри и какви други биха ми свършели работа ? Става дума за гр.Добрич панелен блок. От старите машини лмса-то най ми е присърце ,защото единствено то не ми е правило проблеми никога, тошибата и мицубисшито имат по едри филтри и се наблъскват с прахоляк и се наложи да им сменям лагерчета гаранционно...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #3551

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    HristoNN , 35ца в десет квадрата и 50ка в 20кв ще те топлят и на -30С, НО ще се чувстваш като на вълнолома във Варна зимата(т.е. ще те отвеят ).Според мен сложи нещо 25 в спалнята и 35 в хола , а кухнята с отворени врати и конвектор.
    Здравей.
    Тази 35-ца съм я виждал в един колега монтирана в стая 12 квадрата и не духаше много. За 50-ката незнам защото беше в стая 40 или 50 квадрата непомня точно. Иначе се бях чудил дали да не сложа вместо 50-ката да сложа този
    FTXM35M https://*********/invertoren-klimatik...tu-klas-a.html но ми се струва, че няма да ми е толкова полезен колкото 50-ката.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3552

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Уйкенда бях на почивка, та 50ката(същата) ми беше над главата в хола 3 дена.Не е лош, но подухва и си е шумничко - стаята беше към 30кв на 3м висока.25цата беше в спалнята - около 15кв -работеше тихо.50 не бих го сложил в 20кв .Този който даваш "
    FTXM35M" е с висок минимум, но поне дебита му е по-нисък.Държиш ли да е Дайкин.Лично мнение - аз не съм им много фен.Не че не стават,но за тея пари ........

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #3553

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Уйкенда бях на почивка, та 50ката(същата) ми беше над главата в хола 3 дена.Не е лош, но подухва и си е шумничко - стаята беше към 30кв на 3м висока.25цата беше в спалнята - около 15кв -работеше тихо.50 не бих го сложил в 20кв .Този който даваш "
    FTXM35M" е с висок минимум, но поне дебита му е по-нисък.Държиш ли да е Дайкин.Лично мнение - аз не съм им много фен.Не че не стават,но за тея пари ........
    Не държа да е Daikin. Просто гледах, че са доволни от тях, а и просто ме посъветваха да избера Daikin. Иначе се чудех между Daikin и Mitshubishi. Честно казано, нямам никаква идея кои са хубави, кои си струват и така нататъка. Просто до сега бях на конвектори и мислех да си пускам газ и да правя парно, но Ситигаз, които са в Казанлък са много несериозни и не мога да разчитам на обещанията им. За това реших да сложа климатици. Поради това, че започна да се застудява нямах време да чета и реших да питам вас какво мислите.

    Това е схемата на апартамента. В синьо съм отбелязал местата за климатиците. Терасата, която е на хола е остъклена и си има вратопрозорец, който разделя терасата от хола. Другите две стаи са с външна изолация. Отделно целият апартамент е с вътрешна изолация на всички външни стени и тавани. Външното тяло на този, който е в хола мисля да го сложа на челото на терасата гледайки на запад. Това го правя с цел за да не е на север, където повече ще духа в него, а и на запад малко повече ще се стопля от слънцето (знам, че през зимата слънце е силно казано) и да не образува толкова лед. Другия, който ще сложа в кухнята, ще го изнеса под прозореца на спалнята, защото там ще е на завет, ще го крие съседният вход на блока.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-17 в 18:19.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3554

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За тея пари слагай Fujitsu 9LT в хола, а Mitsubishi Heavy 20ZS-S в спалнята... Ако ще топлиш и коридора ще трябва да се напънеш за 12LT

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3555

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За хола виж MHI SRK35ZS-S , FUJI/FUJITSU 12LMCB или LT , а за спалнята колегата ти е препоръчал.С тези на студено няма да останеш.Гледам че държиш малкия да е в кухнята, по твоята схема(да духа към вратата) коридора ще го стоплиш според мен с 1-3С разлика.В спалнята разбирам си с конвектор, който при отворени врати ще си доотопля с по-малък разход и няма да ти духа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе