Страница 44 от 121 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #646

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    bobovo -ти си имаш супер монтажистка ... да те сгорещява..

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #647

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    1. Може да си прав за поддържаната температура, но сметката на края на месеца ще е + 40% до 70% в повече.А когато няма никой е безсмислено да се отоплява.Той е като мен-няма слънце.Разликата е че моят хол е западен, а неговия южен, но това е без значение след като има високи сгради които крият слънцето...

    2.Кръвта ти кипи, млад си, прав си, кур**в си, опа-а-а-а имало моде***тори наоколо.

    3. Или тренираш някакъв спорт/физически упражнения или редовно вечер си под крушата/наркоза...

    А бре то и аз от време на време съм без гащи, ама не го по/казвам на всеослушание
    Веселяк ...

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #648

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Може и да сте прави като се замисля

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #649

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Нова кооперация само три апартамента обитавани от целият вход. Изолация 5см., южен апартамент,абе с една дума си е адски студ тука.
    Ето ми я и сметката за ток, за миналия месец. Двата климатика от подписа не са спирани,топлят 130 кубика, поддържани температури от 20-24гр.(нощем-денем).



    Другите консуматори са типичните за всяко домакинство.
    Има бойлер 100л. който никога не е спиран също(има режим за 1кв.ч, 2кв.ч, 2,5кв.ч, аз го държа на 2,5кв.ч)
    Два лаптопа, като единия работи денонощно, пералня по два пъти в седмицата, едно ТВ, фурна и крушки.
    На еднотарифен ток сме, няма дневна и нощна.

    Само за ваша информация, сметката над моята е на комшиите, които топлят точно стаята(хол 30кв.м) до моята спалня дето е подовия с някакъв Шарп, и нищо друго в целия им апартамент не се отоплява.Приятелката ми ходи във тях и каза че климатика им стои на 26гр. понеже има малко бебе в стаята, и било хладно, не било като вкъщи(не се усещало така топличко).

    За това само мога да кажа че 230лв. са си много, но с оглед на консуматорите ми, съм повече от доволен. Поне ни е топло. Тука още не е излязла строителната влага. А горките хора до мен само с един климатик и бойлер, имат сметка като моята.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #650

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    mga1981 истинските постоянни нужди от отопление на помещението ще се разберат едва третата зима, когато поне за твоят апартамент повечето от строителната влага ще се е изпарила и излязла извън апартамента ти.Ако на третата- четвъртата зима край теб(до, под и над теб) се заемат от обитатели поне още 2 апартамента сметките ще спаднат на 130-160 лева.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #651

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    mga1981 истинските постоянни нужди от отопление на помещението ще се разберат едва третата зима, когато поне за твоят апартамент повечето от строителната влага ще се е изпарила и излязла извън апартамента ти.Ако на третата- четвъртата зима край теб(до, под и над теб) се заемат от обитатели поне още 2 апартамента сметките ще спаднат на 130-160 лева.

    Да Джъсти, и аз на това се надявам, до тогава май това ще е положението. Но нали ти казвам като гледам сметката на комшиите с един климатик и ми става малко по леко Ние живеем тук от юли месец, тогава летните месеци плащахме по 40-50 лева без климатици, така че сега мисля че всичко е нормално от гледна точка на нашите условия.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #652

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не съм много съгласен с вас. От 3 години живея в нова кооперация с 5см външна изолация и гопсокартон с вата на тавана отоплявам целия апартамент 95м² с климатиците от подписа ми като 18ката работи постоянно на 23гр. в 43м² помещение . Болера не се изключва и се готви почти постоянно (имам 3 деца) Най-голямата ми сметка през миналите зими е 192лв, но при температури -5 -15гр (януари ,февруари) В тези преходни и не много студени месеци сметките ми са около 100лв.

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    mga1981, имаш страхотни топлозагуби. Помисли за изолация. Голяма част от топлия въздух ти заминава през тавана.
    Според мен biro е прав!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #653

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от stobi
    Не съм много съгласен с вас. От 3 години живея в нова кооперация с 5см външна изолация и гопсокартон с вата на тавана отоплявам целия апартамент 95м² с климатиците от подписа ми като 18ката работи постоянно на 23гр. в 43м² помещение . Болера не се изключва и се готви почти постоянно (имам 3 деца) Най-голямата ми сметка през миналите зими е 192лв, но при температури -5 -15гр (януари ,февруари) В тези преходни и не много студени месеци сметките ми са около 100лв.
    Според мен biro е прав!

    Добре искам да те питам теб нещо:
    Имаш ли съседи от всички страни? (Защото аз нямам, входа ни е като разграден двор, и не искам да ти казвам че във входа ни темп. е досущ като на вън. Мерил съм я!!!). Да ти имаш изолация с картон и вата на тавана аз нямам и едва ли мога да имам, поради простата причина че в момента височината ми е 2.3м без нищо. А ако сложа картон ще сваля нивото с минимум още 7см. което не мисля че мога да си позволя.

    Разстоянието между двете стаи които отоплявам е разделено с един доста дълъг коридор 7м2, във който температурата не може да надвиши 18,5гр. Ако затворя вратите ще намаля разхода неимоверно, но не искам да го правя защото тогава няма да може да се мине през коридора без да замръзнеш, а и не обичаме да затваряме врати. За това взех климатиците доста преоразмерени (поне така си мислех, защото ги смятах 130м3*70 вата=9,1 киловата, а двата климатика общия им номинал е 9,2 киловата) но не съм и предполагал че при такива външни темп. ще работят почти през цялото време близо до номиналите си.

    Единственото което мога да направя, е да послушам Джъсти и да помисля да залепя някакви плоскости на таваните, за да мога поне малко да стопя загубите през таваните.
    И се надявам като почнат да се топлят от всякъде около мен да се нормализира положението.

    В момента в Княжево е 3гр. големия е сложен на 23гр. и консумацията му не пада под 850 вата. За подовия не мога кажа в момента какво изразходва, защото съм сложил уреда на големия. Но и той едва ли е под 450 вата.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #654

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Предлагам следното:
    1.3см ХПС-доу,аустротерм,басф,и пр.,лепиш ги на тавана и шпакловаш с 90гр.мрежа,по-мека е за шпакловане.
    След това шпакловка,латекс и си готов.
    2.Същото,само че с плоскости-лепиш ги с ПВЦ лепило.
    И в двата случая имаш загуба на само 3-4см. от тавана.Но пък си намаляш топлозагубите с 15-20%.
    Става за кратки срокове без мокри процеси.
    Ако имаш стени контактуващи със стълбищната клетка,то ги броиш като външни.Успех.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #655

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    stobi говориш много наизуст. Има си индивидуални условия , които за всеки от нас са различни. В посочените от мен няма :1.дебелина на стените, материал на стените, тип строителство(панел, пакетоповдигащи и др.) и още доста които играят роля за топлозагубите.

    Иначе наизуст всеки може да говори.Поне да беше казал кой ти е доставчика, че те и цените на тока не са еднакви.Да не говорим, че някой може да ползва и промишлен ток.Аз напримр на офиса от началото на август има такса "инсталирана мощност" и тя се заплаща от всеки един стопански потребител на едно от енергоразпределителните дружества.


    mga1981 - това което си направил не е преоразмеряване.Преоразмеряване е да предвидиш поне около 110вата на куб.м.А ако се придържаш по японския стандарт за оразмеряване, там може да ти се наложи, за да е преоразмерено да осигуриш 150 вата на кубичен метър. Моите два 12 LD от подписа ми са преоразмерени, но не е ясно по чии стандарт, тъй като според мен климатичните стандарти се определят от производителите на климатици които преди да проектират един климатик дават заданието на инженерите и то след изследвания, например какъв е най-срещания размер помещение като квадратура и кубатура и климатиците след това при проектирането и задаването на отолителна/охладителна мощност се предвиждат за точно такива помещения.Имайки данни за на-често срещания размер производителя има отоносителна предварителна представа какво ще се купува най-много.Това е цяла наука-МАРКЕТИНГ.
    В Бг пръкнало се някое "майсторче", видяло се с малко пари в джобчето и веднага "установява" свои стандарти за оразмеряване.То в Нашата Бг всичко е такова каквото правим си го правим по нашенски-побългаряваме всичко до което се допрем...

    Така когато японците са предвиди климатик с определена мощност като този http://translate.googleusercontent.c...aVlu1MVDhF7dZg в Бг веднага се намира някой Супер-дупер МЕГА-УМЕН монтажнико-търговче, който ти казва, че спокойно този климатик ще топли 40 квадрата... Та то в този форум преди да се появя и да започна да питам колко градуса искат да поддържат веднъж на 3 месеца(че дори и по рядко) някой питаше колко градуса иска потребителя да поддържа.И сега като казвам, че обичам и поддържам 25-26 градуса реакцията е "варите си яйцата", "к'во правите на тези 25-26 градуса, аз на 21 съм с тениска по къс ръкав..."(все едно те си бъркат в собствения джоб, от него плащат твоя климатик и те ще го ползват), а търговците просто гледаха да ти набутат климатика с най-голяма за тях печалба, а ако подушат че нямаш достаъчно пари гледат да ти набутат какво и да е стига далавера да има.Не че климатика от линка няма да стопли 35-40 квадрата до 23-25-26 градуса при нормална външна 7 градуса, но под нулата...няма шанс за 25-26 градуса или дори и да има явно япончето е предвидило, че ще работи на границата на възможностите си или ще се износва по-бързо от разчетеното от производителя.
    Японеца никога не би си позволил да подхожда иронично към потребителя или по какъвто и начин да хитрее.Бай'Ти Ганя обаче...

    В наш'та държава ганьовщината/чалгата е на почит- "Схемата е 4:4:2..."
    Ако не вярваш, прочети преди моята регистрация в продължение на 1 година назад колко пъти са попитали някой колко градуса иска да му е с климатик през зимата.За нормална темература без изобщо да те питат считаха 20 градуса и препоръчваха климатиците за толкова градуса, нагоре си беше "чиста изгъзица". Е японеца не е такъв "тип/екземпляр" неговото оразмеряване е за толкова градуса за колкото на теб-потребителя ти е приятно, дори навън да - 20 градуса под нулата.
    Отделно никой не питаше до колко градуса под нулата трябва да е разчетено отоплението с климатик.Ако не си доволен след това дежурния отговор е: "ЕМИ купи си печка чудо, тя ще те стопли..." Изобщо БАЙ'Ти ГАНьО не пропуска и една възможност да си покаже ганьовщината...Той е по умен от всичките японски жълтурчета проектирали и произвели климатика, няма нищо, че той само го продава и си дължи хляба на тях и на потребителя, те и двамата(производител и потребител) НЕ СА ВАЖНИ, Ганьо е спеца, той "От толкова много години се занимава с това, та ти ли ще му кажеш на такъв "капацитет" кое как е!

    Както пише един лекар от чужбина "Пълна мозъчна антиселекция..."

    П.П. Нямам предвид точно тези хора от които са изречени горните реплики, те бяха на шега или от интерес, но факт е че "репликите" на търговците са насериозно и не на шега те репликират с подобносмислени изрази.
    Този пост е редактиран от justify; 30-10-13 в 22:18. Причина: поправка граматически грешки
    dzaro одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #656

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Джъсти наистина ми спря дъха докато изчета всичко, но мога само да кажа че си прав за всичко което си написал.
    Сега ако взимах климатици може би щях да предвидя повече вата на кубик.
    Това е!!!!! За следващия път ще знам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #657

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Преди във форума като съм давал за пример японското оразмеряване при климатиците, като правило което да следваме ни обясняваха, че оразмеряването било такова, защото японците още живеели в къщи от оризова хартия.
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg278656
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg296364
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg409029

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #658

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Тези плоскости за които говори колегата ferdi са ефикасно решение ,но преди да сложите тях е желателно да се положи и 2-3 см. EPS.Ето и едно мое творение:
    http://alfa.kachi-snimka.info/viewer...322941895o.JPG
    http://alfa.kachi-snimka.info/viewer...322941917v.JPG
    http://alfa.kachi-snimka.info/viewer...322941934c.JPG

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #659

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Абе, баш оризова хартия не е. Но е факт, че жилищата им са много малки, най-вече в мегаполисите. И друг път съм казвал, че там 10 м2 стая е лукс, просто цената на жилищата им е много висока, в Токио квадратния метър гони 8-10 000 долара. Еми представете си на такова строителство, ако му направят 40-50 сантиметра стени, стаята от 5-6 татами, ще стане наполовина!

    http://bgman.net/2011/02/21/kompaktn...-japonija.html

  18. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #660

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    justify не разбирам защо се палиш толкова-българи, японци, бай ганьо... аз само изказах мнение и направих предложение как mga1981 да си намали сметките. Изках просто да помогна.
    Живея в Русе, доставчик e-on, стените се тухла четворка български, 5см външна изолация, дограма KMG 6 камерна тонирани и ка стъкла. Ето и снимки от монтажа и кооперацията:
    http://media.snimka.bg/2025/010305895.jpg?r=0
    http://media.snimka.bg/2025/010305843.jpg?r=0

    mga1981 първата година бяхме само 2 семейства но текива сметки не съм имал. Ако нещо не се промени за януари и февруари ще имаш поне 300лв ток.Аз също не затварям вратите (чак ме е яд защо дадох толкова пари за тях) но климите сега работят на минимум, че даже и почиват понякога (когато работят и трите)
    ferdi и bobovo са дали добри съвети за решението с тавана.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 121 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе