Страница 103 от 121 ПърваПърва ... 5393101102103104105113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1531

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Мисля, че открих настройката на Дайкина, при която не спира турбината при офф. Задържа се бутон "menu" за две секунди. След това от стрелките на таймера се отива на функция номер 3. Излиза рисунка на вентилатор и е настроен на "off". За да може да промените функцията, натискате "menu", след което отново от стрелките на таймера променяте на "on". След като изберете "on", потвърждавате с "menu" и сте готови. Аз от 10мин съм го вкарал в офф и турбината не спира, като си консумира около 10W.

    П.п. Доколкото прочетох в сервизното, функцията важи само за режим охлаждане. Отнася се за подовите машини. При високостенните също я има, но стъпките са други.
    Нещо не мога да открия 4-тата функция за какво е. Ще прикача снимка, ако някой има представа, да сподели. Имам някакви подозрения, че е за авто рестарт.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-07-23 в 10:06.
    Mega, ccankov73 и Palev харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #1532

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Каква би била ползата от оставянето не вента след офф? И ако има такава полза, защо не е включено по подразбиране?

    Имам стенна Перфера 20-ка, от новите. Работи на 25-26 градуса на охлаждане в много малка детска стая. Всичко е супер с работата, само дето от време на време мирише от климатика на застояло/кисело/бла бла. Така примерно 10-15 мин и после спира. Аз си мислех, че е от вента след офф се получава.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,641
    #1533

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Вентилаторът по време на off уж спомага вътрешното тяло да изсъхва и да не се образуват плесени и миризми от останала влага.
    Mega, gurcayy, rosswen и 2 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1534

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Вентилаторът по време на off уж спомага вътрешното тяло да изсъхва и да не се образуват плесени и миризми от останала влага.
    Това, а за мен има още един плюс. Съвсем монотонна става работата, тъй като няма спиране и тръгване на вента. Не че е особено забележимо, ако спира, но така съвсем не се познава.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1535

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Отново се дублирам, но ще е за добро.
    Оказа се, че 4-тата функция е именно самопочистване, след режим охлаждане! Никъде из сервизните не видях да пише за тази функция. При активиране, се появява завъртяна стрелка на ДУ и светва допълнително зелено диодче на вътрешното тяло.



    След изключване на климатика от ДУ, продължава да свети само зеленото диодче.



    Клапата остава в отворено положение и вента продължава да върти. Дори увеличава значително оборотите след около минута. Браво на Дайкин!
    Продължителността е 2ч. Харесва ми, че държи по-висока степен на вентилатора, така ще изсушава още по-ефективно. При Хеви и Тошиба турбините се въртят на най-ниските скорости.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-07-23 в 10:08.
    espace, Aleksandars, bobivg и 2 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1536

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Това нещо иска брутално да охлажда. Вчера ми трябваха и ги пуснах и двете подови префери на 24.5 и на Auto. След час сензора във вътрешните тела показваше през Онекта 22 градуса и за двата климатика, а те продължаваха да работят. Заради това, че телата са ниско долу ли е тази разлика, или иска офсетно "калибриране"?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1537

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз моя го държа на 27гр и турбина Ауто, за да поддържа 24-25гр. Корекция на градусите може да се прави само в режим отопление.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1538

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз моя го държа на 27гр и турбина Ауто, за да поддържа 24-25гр. Корекция на градусите може да се прави само в режим отопление.
    Ясно, значи разминаването в охлаждане е нормално. Като се преместя там просто ще сложа по един датчик на стая, на релевантно място и по него ще гледам на колко да го оставям при охлаждане, За топлене може и да пробвам да го "коригирам" спрямо стайната температура. Мерси.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1539

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз си имам термометри във всички стаи. Щракам градусите на машината, докато в стаята стане колкото искам и така.
    Mega одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #1540

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Онектата наистина показва по-малко от зададеното - т.е. данните от датчика в тялото,
    но термометъра на срещуположната стена - СТ200 Бош - показва колкото му е зададено на Дайкина.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1541

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Имам приятел с 2бр подови Перфери. При него също държи с около 2гр. по-ниска температура от заданието на охлаждане. За мен не е проблем, аз съм си нацелил градусите и не пипам повече.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1542

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Като сложа термометрите ще се разбере Това, което ми направи впечатление (аз и поначало го отчитах) е, че е много важно как точно в стаите са разположени, за да не се чувства дискомфорт, а и за да се използват капацитета им рационално. Избрах им места, така че пред тях да няма нищо поне на 3-4 метра, и да няма заседяване в зоната на струята. При таванните спокойно може да седиш под климатик на охлаждане, но на тия подовите не виждам как ще стане да седиш дълго време срещу нещо. Това обаче би трябвало при отопление да е голям плюс. Ще видя на зима.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1543

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Подовия така съм го настроил, че не разбираш, че има климатик, ако не застанеш пред него. Оставил съм го само на горна клапа. Иначе, местоположението толкова съм го мислил, смятал, че даже и ъгъла на клапите съм взимал в предвид. Това важи за всеки климатик вкъщи.
    me40 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1544

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Привет ,
    тая функция с самопочистването само подовите ли я имат?
    как става с дистанционното.
    При мен единия климатик определено е недомислено поставен.
    Срещу спалнята в страни и чесно казано на охлаждане за спане е ъпсурд.
    За това съм го треснал на сушене и е бомба.
    тая функция с постоянният вентилатор я пробвах на две от машините и чесно казано не съм очарован, срава задушно, който иска да не му мирише тр да държи задание под 25 нагоре просто доста често офи на охлаждане над 25 .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,953
    #1545

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Задържаш бутона menu за няколко секунди. След това отиваш на 4-та функция, изобразена е една завъртяна стрелка. Включваш я и си готов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе