Страница 54 от 121 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #796

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от smqnab Виж публикацията
    Нещо съотношението цена качество не излиза , най-общо казано .
    Определено не излиза - подова 25-ца (9-ка) за 1400 лева.
    При другите почват от 2400

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #797

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да споделя и аз като ползвател на 25 подова,отоплявам 22 кв.последен етаж без изолация,само дограмата е сменена,държа го на 22 С, 3 години си работи без проблем.Това с очакванията го има за всички марки,и в раздела за Тошиба има оплаквания от дайсекай,но това означава ли че климатиците са лоши,повечето хора мислят че като дадът примерно 1500 лв.и са си купили чудо което ще грее яко и ще харчи 20 лв.Повечето проблеми идват от това че Българина си е прост човек (не искам да засегна никого) и не се информира,не се допитва до специалисти (лошо е че рядко се срещат) и затова започват проблемите,аз за последните 7 -години съм си купил над 15 климатика и съм доволен от всеки,въпреки че някой са от марките дето само ги плюват.Според мен климатика си е идеален за парите въпреки че когато го купувах беше повече отколкото е сега.
    tony34al одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #798

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Определено не излиза - подова 25-ца (9-ка) за 1400 лева.
    При другите почват от 2400
    Помисли , поинтересувай се , сигурно има защо , или знаеш само една марка .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #799

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    T_O_B нормално е да размразява толкова често, та ти вдигаш заданието с 6 градуса и имаш големи загуби. Дори и да няма лед в тавата, при такова покачване на зададената температура и външна -6 ще ти размразява често. За да се получи бързо затопляне пробвай с максимален вентилатор да увеличаваш с 2 градуса през 10 минути. Другия вариант е просто да не го намаляш толкова много.
    Така е, съгласен съм че го натискам доста да качи температурата екстремно. На мен притесненията ми бяха свързани с това, че тавата отдолу беше цялата в лед и дренажа явно се беше запушил. Климатика влезе в режим на размразяване през 28 минути и след като го размразих с топла вода - бачкаше пушка 4-5 часа още и след това пак се обледи и влезе в същият режим. Но да си призная започвам да се убеждавам, че проблема не е в машината. Тавата е отводнена в улука и ми се струва че замръза е почнал или от там или от пластмасовият накрайник който е на дъното на тавата и тръбата е вързана към него. Засега съм махнал тръбата, но се чудя какво да правя с накрайника. Да го махам ли и него?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    До сега не съм срещнал недоволен от подовите. Това,че не може да стопли 14 кв стая не го вярвам с каквито и топлозагуби да е помещението. Освен да е на отворен прозорец На моите 2та само им сменям режима в сезоните и вечер се намаля на 19, а през деня на 24 градуса.Навсякъде е топло, независимо, отвън какво е времето.
    Аз никъде не съм казвал, че климата не може да стопли 14 квадрата. Напротив, справя се доста добре и при условие, че и двамата с жена ми предпочитаме по-висока температура, 25 градуса се достигат без проблем в стаята. Проблема идва от това, че докато направя качествена изолация и сменя прозореца, помещението има големи загуби. Когато климатика влезе в режим 28 мин. топли - 12 мин. размразява, нищо не остава от топлината в стаята. После тъкмо си ги стигне и айде пак размразяване. Но проблема ще го преборим по един или друг начин.

    Единственото, което намирам за не много комфортно, е - когато си стигне температурата или е близко до нея, климата почва да духа с не много топъл въздух. Попрочетох доста теми и видях че и други марки/модели го правят. Има ли марка при която това не е така, да знам за в бъдеще.

    Благодаря на всички колеги за отговорите и съветите досега.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #800

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Странно, вече 3 години от тях 2 зими имам долу показаните климатици и твърдо заявявам, че не се размразяват на 28 мин, и отопляват 90 кв неизолирана тухла с стара дограма на 24-25 гр за около 140-150 лв- София

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #801

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    ... Сигурно и маркуча на тавата не ти е сложен и леда на дъното не лъже датчиците?

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #802

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от T_O_B Виж публикацията
    Единственото, което намирам за не много комфортно, е - когато си стигне температурата или е близко до нея, климата почва да духа с не много топъл въздух. Попрочетох доста теми и видях че и други марки/модели го правят. Има ли марка при която това не е така, да знам за в бъдеще.
    Конвенционалните "марки" духат само топло/горещо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    гр.Враца
    Мнения
    41
    #803

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Toва за 28те минути го няма и при мен-трета зима с 35цата и първа с 25цата.Дайкините топлят яко и не ги чувам въобще.Доволен съм като слон.Не съм и пристрастен,имам още две марки,дори и едно дърто ЛГ,което не ми се хвана в подписа.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #804

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от T_O_B Виж публикацията
    Единственото, което намирам за не много комфортно, е - когато си стигне температурата или е близко до нея, климата почва да духа с не много топъл въздух. Попрочетох доста теми и видях че и други марки/модели го правят. Има ли марка при която това не е така, да знам за в бъдеще.

    Благодаря на всички колеги за отговорите и съветите досега.
    Фуджицу/фуджи илектрик и Дженерал винаги духат топло.Някои ползватели на тошиба също казват, че винаги духа топло.

    Иначе според мен подовата серия не е от високия клас климатици, а е ситуирана между средния и високия клас климатици.

    От това което имам като собствен опит и прочетеното във форума мога да кажа че повечето марки имат неадекватен за българския климат дефрост алгоритъм.Може би тошиба, мицубши хеви и зубадан серията на мицубиши илектрик имат адекватен за България дефрст алгоритъм и след тях на трето място поставям фуджицу/фуджи илектрик/дженерал.

    Както съм споменавал дефрост цикъл при външна температура веднъж на 4.5 часа е достатъчен в темпераурния диапазон от +2 до -3 градуса, а при температури от -4 градуса под нулата е достатъчно веднъж на 6 часа дефрост.
    При дайкин големият проблем е че при напълно сух студ и температури под -4 градуса когато не се натрупва скреж подовата 50-ка и другите модели при зададена в отопляваното помещение температура 25 градуса и нагоре дефроститте са почти по време- на 50-ката ми на всеки 55 до 80 минути като капват няколко капки(7-15 капки) вода.Спокойно може да си работи 7-8 часа без дефрост и тогава да направи размразяване.Той за тези 7-8 часа прави около 4-5 дефроста който освен да "лапат" напълно 100% неправдано ток никакъв друг ефект нямат ...

    Пък в крайна сметка ако проблема е натрупването на лед в тавата и поради това са честите дефрости -да бяха сложили едно нагревателче, което ще му струва на производителя не повече от 15 евро, но ще спести на потребителя около 40-50 минути ненужни дефрости и неизползвана за отопление консумация на ел.енергия=спестени пари.
    Точно тези излишни дефрости го поставят под високият клас модели климатици.Ако не бяха те, то това би бил един изключителен климатик ..., но не би ...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #805

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от smqnab Виж публикацията
    Помисли , поинтересувай се , сигурно има защо , или знаеш само една марка .
    Когато купувах 60GV-то ми трябваше климатик за 45м2 + евентуално антре 12м2.
    Климатикът трябваше да е около 7кВ и нагоре номинал.
    Цената на 60GV беше 1679 лева.
    Изобщо не съм гледал дали е Дайкин или друг - цената и параметрите ме устройваха.
    Ако предложиш друг на тази цена с тези параметри - сменям Дайкина.

    Жената искаше подов за спалнята. Дайкина беше 1480 лева. Имаше и един Панасоник (със същото вътрешно като Дайкина) за 1500 лева от ТМ с безплатен монтаж, ама не ми се занимаваше с тях и затова взех Дайкина от същата фирма като първия.

    Какво да правя като винаги като тръгна да търся нещо Дайкин излиза най-доброто към момента.

    Ако ме питаш в момента не бих взел 60GV на цена 2200-2300 лева. Бих взел една Нокрия, ама когато го купувах (края на Март 2011) алтернатива нямаше.

    Та аз не знам само една марка. Аз на момента преценям какво да взема - не гледам марки.

    Айде сега пак си помисли кой е роб на марки - аз или ти.

  13. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #806

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ха - ха , марки друг път , просто единствените две марки които можеха да ми предложат високи параметри , COP > от 5 и др. ,бяха -MITSUBISHI Heavy Модел:SRK / SRC 25 ZJX-S и Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6, и избора ми беше 2 бр. Toshiba , защото се представят добре в България според отзивите .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #807

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    А при -10 -15 колко му е COP-а?
    Че то при 7 градуса много-много смисъл няма да се гледа COP?
    zhelko одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #808

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Че то при 7 градуса много-много смисъл няма да се гледа COP?
    Това твърдение може с право да са отнесе към дайкините.
    Повечето клими имат СОР именно при 7оС.

  17. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #809

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Колкото и да е , по данни е 5 и нещо , но при -15 не знам , а и сметките за ток са нормални , топли нормално и не прави дефрост след дефрост , а само един до сега от както са пуснати( 3 месеца ) , друго какво ти трябва .

    Те дайкините имат ли СОР > 5 ?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #810

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от smqnab Виж публикацията
    ... и не прави дефрост след дефрост , а само един до сега от както са пуснати ( 3 месеца ) , друго какво ти трябва.
    Мдааа, малко хора могат да преглътнат перфектния дефрост на 6-та серия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе