Страница 57 от 121 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #841

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Колеги,собственици на подови клими, имам въпрос. Вечер когато намаля температурата и 2 та подови от 24 на 21 градуса за през нощта, и работят и 2те клапи забелязвам следното държане--цяла нощ работи ОН/ОФФ като тръгва, след малко и вентилатора вътре работи около 10-15-20 секунди и спира.Ако спра долната клапа и остане само горната върви повече. Това го отдавам на това,че датчика им за вътрешна температура е много чувствителен и като духне топло от долната клапа и го завихря и изключва. Та въпроса ми е -- Това проблем ли е за климатиците имайки предвид честото тръгвване и спиране на външните тела?
    Пробвай с включена функция ECONO, би трябвало да има ефект.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Здравейте, копчето ECONO някой ползва ли го ?
    Има ли замервания ? Пада ли консумацията, какво би трябвало да се случва? Пада ли температурата в стаята ако е пуснато?
    Знам че има графика ,че уж по-бавно достига зададеното, но какво наистина се случва?

    Мерси предварително.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8-daikin/36841-daikin-ftx35jv-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-22-%D0%BC%D0%B8%D0%BD-31.html#post541786

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,268
    #842

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    ммм любимата ми заключена тема. ако ограничим максимума ще го принудим да бачка на номинал и под, където пък можем да си говорим за копове, което не е лошо.


    нов въпрос : колко минимум ватове сте засичали на подова 50-ка ? някой мерил ли е?

    и този и въпроса за еконо мода са защото вързах джаджа на моя убавец и ми показа 500 вата потребление докато поддържа темп в стаята. което е под обявения минимум за модела ми.
    smqnab одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #843

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ами защото обявеният минимум ти е при 7 градуса външна температура. Предполагам ти си поддържал температура при по-ниски външни градуси, а там минимум, номинал и максимум падат.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #844

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте, чудя се какъв климатик да взема за спалнята. Прочетох доста неща и от стенен се насочих към подов Dakin. Това което ме притеснява при подовия е, че навсякъде се говори, че трябва да има място пред него. Това е рзположенито което планирам. Какво мислите,ще spalnq.jpgдуха ли когато съм в леглото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,824
    #845

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Поради зачестилите дразги между потребител в темата, мнения извън темата, т.е. такива които не са свързани с моделите климатизатори на Daikin, ще бъдат изтривани без предупреждение!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #846

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте, това което сте дали като проект на мястото за монтаж на климатика според мен е най-удачното място за един подов климатик ( или конзола) ,защото ще е възможно най-близко разположен до най-голямия источник на топлинни загуби е съответно ще може да обръща въздуха в помещението без да ви сэдава дискомфорт. Относно избора на подов модел климотик ,то това е повсеместно доказано най-правилната тип машина за спално помещение!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #847

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    maddog9, това което ме притеснява и трябва да се помисли е как ще се врътне въздуха за да топли пространството между гардероба и леглото - най-далечното от климатика и запречено от леглото.

    Предполагам, ако като мен държиш постоянна температура в стаята няма да има проблеми, ама ако смяташ през деня да го оставяш на 18-19 градуса, а вечер да искаш 23-24 не мисля, че ще можеш да ги поддържаш в този ъгъл.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #848

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    maddog9, това което ме притеснява и трябва да се помисли е как ще се врътне въздуха за да топли пространството между гардероба и леглото - най-далечното от климатика и запречено от леглото.

    Предполагам, ако като мен държиш постоянна температура в стаята няма да има проблеми, ама ако смяташ през деня да го оставяш на 18-19 градуса, а вечер да искаш 23-24 не мисля, че ще можеш да ги поддържаш в този ъгъл.

    мерси 18-19 ме устройват...това което ме притесняваше е духането на топул и студен въздух да не стига до мен на леглото, но щом няма да има такъв проблем отивам да го взимам Благодаря !

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #849

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9 Виж публикацията
    Здравейте, чудя се какъв климатик да взема за спалнята. Прочетох доста неща и от стенен се насочих към подов Dakin. Това което ме притеснява при подовия е, че навсякъде се говори, че трябва да има място пред него. Това е рзположенито което планирам. Какво мислите,ще spalnq.jpgдуха ли когато съм в леглото.

    Имам абсолютно същото разположение на спалнята. Няма проблеми с машинката. Настройвам крилата да духат към балкона и на спалнята не се усеща. Винаги ми работят горна и долна клапа. През ноща на нощен режим в който вентилатора не се чува и духа съвсем леко. Тази стая ще заспи с една FVXS25-ца

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #850

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от lesov Виж публикацията
    Имам абсолютно същото разположение на спалнята. Няма проблеми с машинката. Настройвам крилата да духат към балкона и на спалнята не се усеща. Винаги ми работят горна и долна клапа. През ноща на нощен режим в който вентилатора не се чува и духа съвсем леко. Тази стая ще заспи с една FVXS25-ца
    супер, мерси

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #851

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    И при мен е такова разположението - няма проблеми.

    Въпросче:

    Според вас работи ли външното тяло когато вътрешното е в положение OFF (след като е достигнало темп) и колко ли харчи ?

    Тъй като не обичам да спя на жега в спалнята климатика работи на 19 градуса нон стоп от 2 месеца(през ноща го слагаме на нощен режим) Апартамента е с много добра вътрешна изолация и като е влязъл в режим общо взето работи он/офф - през ноща се пуска за по 30-40 секунди, после 5-10 минути е в ОФФ (сложил съм го на горна клапа, а долната съм я отворил ръчно, за да не ми скърца на всяко пускане)
    От към консумация съм много доволен последната сметка беше 130лв (60кв.м апартамент , 2 броя подови даикина, бойлер + кухненски + комп и тв), но ми е интересно така през ноща като се включва за по-малко от минута какво става с външното ?

    Друго:
    След последното му почистване от моя страна със сваляне на предния панел, забелязах че въпросното триене и съответно звук от долната клапа, като чели идва от микропорестата гума която е налепена там и се трие с тази на тялото. Някой правил ли е опити ако малко я поодреже там (да не се трие една в друга) дали се маха шума ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #852

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Шума от долната клапа е от стъпковия мотор. Когато работи на ОН/Офф външното тяло не работи, тоест консумира около 15 вата най вероятно от електрониката.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #853

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Шума от долната клапа е от стъпковия мотор. Когато работи на ОН/Офф външното тяло не работи, тоест консумира около 15 вата най вероятно от електрониката.
    Начи продължаваме с добрия стар метод с побутване на клапата...хубаво че през зимния период не ги изключваме...

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #854

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Когато работи на ОН/Офф външното тяло не работи, тоест консумира около 15 вата най вероятно от електрониката.
    Може да не работи външното когато е OFF, когато е ON как няма да работи?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #855

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от levskarski Виж публикацията
    Начи продължаваме с добрия стар метод с побутване на клапата...хубаво че през зимния период не ги изключваме...
    Правилно си забелязал точно от порестата гума идва шума.Лятото като го разглобихме моя за миене намазах краищата на клапата с една специална смазка за гума.Сега като се сетя има вариант леко да се ореже гумата по края за да не се движи толкова плътно и да не престъргва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе