Страница 142 от 231 ПърваПърва ... 92132140141142143144152192 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,116 до 2,130 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2116

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Много точно казано.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2117

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ще видиме.Не бързам да давам мнение за нещо което е работило 1 месец у нас,камо ли за климатик който все още не е презимувал в БГ.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2118

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Поболяхте се с тези минимуми. Честно казано, предпочитам да работи он/офф, ама да топли и в най-големия студ без проблеми и излишни дефрости. Като го прави незабележимо, не знам какво толкова ви пречи. Онзи ден спах в хола, под 60-ката, която си работеше он/офф, защото и бях смъкнал градусите. Никакъв проблем, супер тиха работа (колко машини от тоя калибър могат да се похвалят с такава?), плюс това няма форсиране на турбината след излизане от офф. И колко реално по-малко консумира месечно една машина, работеща по-дълго на ниския си минимум, спрямо тази, която е по-често он/офф? 3-5лв.? Е мерси, голяма далавера...

    П.п. На 20 и 25ZS-S мининалната консумация до +2 по сервизно е 170W, което се вписва в "критериите" ви.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    dodo_pv, Aleksandars, ivelin1980 и 5 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2119

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз поне се опитах да го кажа по завоалирано,ама явно не се получи.Иначе съм изцяло съгласен с теб.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2120

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    по сервизно .. но реално е 400 вата както виждаме .. мене номинала на климатика ми в спалнята е толкова кажи речи ..
    zxc0 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2121

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    rosswen, не е пестенето и икономията е проблема на on/off-а. Работата on/off предразполага към повече шум от турбината и пукане. Ако не са налице тези странични явления няма никакво значение как ще работи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #2122

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И моите бачкат на on/off в малките стаи, в хола жената като отвори към леденото ателие не спира, никакви форсажи и пукания и от трите машини. В момента външните топлообменници са прилично заскрежени, но дефрости още не съм видял, все пак влажността падна. За един месец сметката ми за ток е 200 лева, и трите климатика не са спирани, на бойлер съм и се готви редовно, така че засега съм доволен.
    rosswen одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2123

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пак ще се повторя,че и при майка ми няма пукания и мега форсажи.Работи тихо е нежно.Миланов явно при теб има непреодолим проблем с машината.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2124

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    преходни сезони... от 7 до -7 трябва да се издържи някак си, когато си избрал да се топлиш с климатик.
    от 7 до 0 си недоволен от минимумите , от 0 до -7 от дефростите , под -7 пиеш вино и се радваш на машината, от -14 нататък почва истинското щастие, че успява и продължава да топли.
    Според мен, от +7 до -7, машината трябва да работи без никакви забележки в помещението, ако е подбрана правилно. От -7 надолу, който иска комфорт и ефективност, залага на високите класове или пък помага на посредствените с отоплителни уреди, за по-евтино. Намирам за мазохистично да монтираш машина с идеята да и се наслаждаваш на работата и при -15 градуса, а през останалото време да стискаш зъби или да се жалваш по форумите от какво ли не, свързано с работата и. Виното можем да си го пием винаги, а радостта да насочваме към децата и жената. Другото е фетишизъм.
    necata2, ivelin1980, babati и 2 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2125

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Всичко идва от суетата на потребителя и желанието му да усеща сигурност в студа Дори усещането за сигурност само по себе си топли и създава усещане за уют

    Аз миналата зима в най-големите студове помагах на машините (12LUCA и SRK ZMX-S) като пусках парното нощем (колкото и да мразя Топлофикация...). Със сигурност могат и сами, но защо да ги мъча Няма лошо да се помогне и с духалка или кой каквото има Става въпрос за едни 10-15 дни в годината все пак.

    Сега помагам на един Panasonic CU-A123KE, като "бухам" по някоe дръвце в камината, че навън е -6, а той е монтиран в 35 m2 помещение горкият Настроен на ветилатор High и 30 градуса на ДУ. Работи като конвенционален инвертор :D

    Наздраве
    estqwerty и dodo_pv харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2126

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За съжаление честият он-офф,колкото и да е неусетен нарушава комфорта в помещението,а пък преразхода на енергия на моменти е доста сериозен,колкото и да не ни се иска и да се успокояваме с различни доводи.Лошото е,че доста късно го разбрах и то от първо лице.
    zxc0 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2127

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това, за преразхода на енергия от On-Off, са приказки под шипковия храст, сиреч, нямат нещо общо с действителността. Преразходът е само на теория и не може да се измери. Специално при MHI, след спирането на компресора турбината върти с намаляващи обороти, докато не се изравнят температурите на засмуквания и излизащ въздух. Хистерезисът в помещението е по-малък от градус, освен ако няма вътрешна изолация. Пак припомням, машината си има особености и не е за всяко помещение. Лошо е, ако го разбереш от личен опит.
    mkukas и rosswen харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2128

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    В интерес на истината тази есен правих някои замервания и сравнения между Тошибата и МХИ,понеже се двоумях какъв климатик да взема за едната спалня,както бях писал по-горе и изведнъж изкочиха доста изненадващи измервания и резултати дори и за мен.Нямам намерение да изпадам в детайли но при еднакви условия МХИ-то с високия минимум и честите он-офф на моменти и то с доста проценти и ватове имаше по-висок среден и общ разход на енергия.Очаквах да има някаква ралика като целта беше,понеже не мога да реша коя от двете марки да взема тази малка разлика да наклони везните нанякъде то пък се оказа не чак толкоз малка.
    SPSt одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2129

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    много ясно .. он-офф вдига разхода на ток с поне 30-40% .. при мен климатик с КОП 5.5 и минимум от 350 вата го смених с климатик с КОП 5.5 и минимум от 140 вата ,средния месечен разход за тази стая падна значително ,за комфорта да не говорим
    chachoto, zxc0, SPSt и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2130

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    по сервизно .. но реално е 400 вата както виждаме .. мене номинала на климатика ми в спалнята е толкова кажи речи ..
    Какво виждаме? Преди няколко дена @charliii качи видео, как 25zs-s се е кротнал на около 190w консумация. Не може по на milanov машините да асоцирате всички от марката. Не бъдете толкова пристрастни и не оплювайте чак толкова хубави машини, не е обективно просто.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Aleksandars и bibobore харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе