Страница 143 от 231 ПърваПърва ... 93133141142143144145153193 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,131 до 2,145 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2131

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    оплакванията от високия минимум са десетки .. а това клипче с консумация 190 вата ( аз не съм го виждал между другото ) е едно единствено .. освен това се отнася за по новия модел ,но аз лично съм скептичен че са смъкнали минимума ,до сега не съм виждал такъв феномен в нов модел ( а и защо да го пипат след като стария се е продавал добре )

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2132

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    оплакванията от високия минимум са десетки .. а това клипче с консумация 190 вата ( аз не съм го виждал между другото ) е едно единствено .. освен това се отнася за по новия модел ,но аз лично съм скептичен че са смъкнали минимума ,до сега не съм виждал такъв феномен в нов модел ( а и защо да го пипат след като стария се е продавал добре )
    Виж в темата "колко ми харчи климатика Real time" няколко странички назад. Да не ти се вярва е едно, а действителността може да е друга. По сервизно мининалната консумация е със 100W по-ниска от на предходния модел. Машините са нови, за това още няма много отзиви и ми се струва малко несериозно да се правят такива генерални заключения, на базата на предходни модели.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Aleksandars, bibobore и kokovox харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #2133

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ще ме карате да разкостя таблото, да закача амперклещите и да меря, макар че ми е все тая за 100 вата разлика, нали ми е топло и комфортно
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2134

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На новите zs-s 190W при +7°, после става 300 и още по после 400. Нямам модела за да кажа при какви външни колко се покачва. Но минимума се покачва с понижението на външните температури. Пак повтарям, хубави са си машините, просто при някои конкретни условия не се оказват подходящи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #2135

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И миналата година,по това време, се предъвкваше темата за минимуми и максимуми, пукане и тракане. После, трайно паднаха температурите и тези машини си заработиха както трябва. Та с две думи , zm-s чакат температурата да падне под -5 градуса. Преходния сезон са им " препъни камък ". И когато те си работиха,много " астматици " кашляха по терасите . Та 'лопат , тракат но топлят !
    Този пост е редактиран от ivelin1980; 30-11-17 в 16:36.
    bibobore, milanov и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2136

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На новите zs-s 190W при +7°, после става 300 и още по после 400. Нямам модела за да кажа при какви външни колко се покачва. Но минимума се покачва с понижението на външните температури. Пак повтарям, хубави са си машините, просто при някои конкретни условия не се оказват подходящи.
    Вдига минимума степенчато, като започва от от -2. Както и да е, МЕ-то в спалнята, над главите ни е 12-ка, яко преоразмерена, работи нон-стоп он/офф, но нито клапи, нито турбина, нищо не се чува. Няма пукания, форсажи, абе почти гробна тишина. Сметките за ток са малки и ни е топло, така че изобщо не ме интересуват минимуми и ватметри. Нека ползвателите на ZS споделят преходите он/офф как са, бих им бил много благодарен.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-17 в 14:17.
    bibobore и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2137

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Вдига минимума степенчато, като започва от от +2. Както и да е, МЕ-то в спалнята, над главите ни е 12-ка, яко преоразмерена, работи нон-стоп он/офф, но нито клапи, нито турбина, нищо не се чува. Няма пукания, форсажи, абе почти гробна тишина. Сметките за ток са малки и ни е топло, така че изобщо не ме интересуват минимуми и ватметри. Нека ползвателите на ZS споделят преходите он/офф как са, бих им бил много благодарен.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ето още едно потвърждение, че не е проблема в минимуми/максимуми, преоразмеряване, начин на ползване и т.н. Явно си е до направа на машината.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #2138

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте!

    От 2 месеца съм собственик на 25zs-s,който ми беше препоръчан от този форум. За сега съм доволен от климатика, но пък и външните темперарури още са високи. Не съм го усещал да размразява до сега, но под външното тяло, често съм намирал локви с вода, дори при температура 10+C.

    В началото малко по-често се чуваха препуквания на пластмасата на вътрешното тяло, но напоследък почти изчезнаха. В интерес на истината, очаквах вътрешното тяло да е с една идея по-тихо, но предвид, че е монтиран над главата ми, няма как да не се чува. Щом не пречи на спокойния сън както на мен, така и на жена ми, значи е ок.

    Все още работи в режим ON/OFF, но навън температурите не са падали под 0, а и стаята е малка-13кв. Темературата, която поддържаме е 22-24 градуса на ДУ.

    Виждам, че доста хора се вълнуват, какъв минимум има климатика. В началото, когато го монтираха, мощността падаше до 180-190W, преди да изключи (при външни темпператури над 10 градуса). След като прочетох мненията във форума, ми стана интересно, дали наистина си вдига минимума спрямо външната температура. Вчера отново го замерих и уреда отчете 300-310W, преди да премине в режим OFF
    zxc0, JOKVN, bibobore и 2 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2139

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ех, ако не беше станал 300W щеше да ти работи тихичко и монотонно и нямаше да се разбира, че имаш климатик.
    mystikalrs одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    10
    #2140

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Коя фирма във Стара Загора ползвате за закупуване и монтаж на Mitsubishi heavy? Аз откривам само едно място където се предлагат и нямам отзиви за фирмата .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2141

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Дистрибутори: ЦЪК

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    25
    #2142

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте , днес ми монтираха srk35zs-s монтаж и всичко останало добре , но интересното е че и след 6 часа работа и то на зададени само 20 градуса изобщо не е спирал да духа работи си постоянно , на какво може да се дължи това ? Няма такива огромни топло загуби помещението , че да не може да затопли

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2143

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Е искаш да спира ли?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2144

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Дай ни снимка на екрана на дистанционнато. Прозорците затворени ли са?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2145

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Външна +8°, работи на 180 W, предполагам в около 25кв.м. в предви, че тези клими държат малко на зададената, може би стайната е 22° . Всичко си е наред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе