Страница 56 от 231 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #826

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Много интересен факт. Това доказано ли е от двама измервачи с читави измервателни уреди. Все пак да не би в стаята ако бързо пада температурата и да му е програмирано че трябва да топли повече за по-бързо падаща температура. Ще намеря ватметър и скоро ще ви кажа как са моите също за подтвърждение. Да са написали нещо невярно в тези дебели книги с които вървят климатиците много се съмнявам. Нали минават през разните му сертификати и може да има някакво отклонение, но чак пък толковаааа....?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #827

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Да,но тук вероятно става въпрос за софтуерен проблем,механиката си е без грешка.Щом падне на 320W(при мен пада макс. на 280W) и датчика във вътрешния топлообменник отчита ,че температурата продължава да се покачва ,би трябвало да изпрати сигнал за това и управлението на външното тяло да намали още оборотите.Това обаче не става,а направо изключва компресора.Още по-интересно е,че след 2м55сек цъква нещо във външното тяло и пак тръгва.Убеден съм,че е софтуерно,защото 63ZE-S пада на 250-260W...

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #828

    Re:Климатици MITSUBISHI

    В сервизната на моя 10 SAVP-E е дадена постоянна консумация на вътрешното тяло 30 вата, като на отопление минималната е 120 вата, на охлаждане 100 вата и вътре се включват тези 30 вата.Значи външното при отопление минимално потребява 90 вата, отдава 600 топлина, на охлаждане потребява 70 вата, отдава 500 "хладина".Тези данни ми се струват по-коректни.При мен ги няма тези проблеми с включване и изключване при хладно време, особено в по-голям студ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #829

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Интересно ще ми е да проверя моя в спалнята щото го купих края на миналата година. може да са пипнали нещо софтуера, но ме съмнява. Като гледам духа и той леко топличко и по едно време спира.
    Интересно е също че по документация вътрешния вентилатор консумира 27W а външния 24W. Ако цялата консумация падне на 90W то тогава за компресора остават някакви си 39W. Дали е възможно това?

    Неможе ли да се направи нещо и тези от фирмата да се разпоредят да подменят софтуера на продадените до този момент климатици.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #830

    Re:Климатици MITSUBISHI

    аз имам едно подозрение във връзка с тия данни че са леко съчинени от производителя ,поне на някои от машините

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #831

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Не е ясно дали вътрешният вентилатор консумира 27W,а външният 24W постоянно,а ако моторите са правотокови.Как при консумация 86W(външния) и 46W (вътрешния) на 63ZE-S1 мин. консумация пада на 250W?Значи 120-130W са достатъчни за този компресор.
    В следващия момент консумацията на мотора на компресора+външния+вътрешния вентилатор се равнява на 1.432 kW (1.3+0.086+0.46),а когато работи на макс.мощност качва на 3 kW?Според мен са някакви усредени ст/сти.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #832

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Абсурдното в случая е, че на машина с 7,1 kW (63ZE-S1) номинално топлоотдаване, консумацията пада повече, отколкото на машина с 2,4 kW (20ZGX-S) номинално топлоотдаване.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #833

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Модела е нов 2008.Ама за тея 40м2 по добре си вземи MSZ-GB50VA.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #834

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Това е то "хибрид"-комбинация м/у on/off и инвертор.Когато иска работи като инвертор,а когато иска като он/оф.
    Не бе това е инвертор с "Start-stop" система за по-малка консумация директно заимствана от BMW.

    А сега сериозно :
    Доволни ли сте от работата на климатика и поддържаната температура в стаята?

    Доволни ли сте от консумацията на ел. енергия на климатика?

    Ако отговора на горните два въпроса е "ДА" - кво' тъ е*е как точно работи климатика ?

    Аз мойте ги гледам как работят само в два случая :
    1. в режим на отопление , а на мен ми е студено в стаята.
    2. в режим на охлаждане , а аз се потя в стаята.

    Айде със здраве .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #835

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Много точно мнение
    +1

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #836

    Re:Климатици MITSUBISHI

    GalinBelos дай ти 1700 лв. за климатик 2.4 кв на отоплениа и тогава ще си говорим.
    На първия въпрос отговора ми е Не държи различна температура от зададената.
    На втория и Да и Не.
    Това е от мен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #837

    Re:Климатици MITSUBISHI

    GalinBelos, тривиално погледнато, с двата си въпроса изчерпваш едва ли не всичко, но особено първият въпрос, може да се "разбие" на много подвъпроси.. Пример: в офиса имаме LG 18 или 24-ка, незнам. Доволни сме всички.., топли, изстудява,не сме го поливали с гореща вода, профилактика не му е правена от както е монтиран(4-5 години, освен, че се размириса на мърша преди две седмици и аз собственоръчно изчистих почти всичко във вътрешното тяло... смрад..) Да, доволен съм от работата на климатика, но за условията в офиса. Иначе кусури колкото искаш. Въпросът е в "тънката" разлика, която всеки се опитва да определи. И освен това, мисля, че ние пишем, за да си помагаме и да помагаме на тези които тепърва ще се сблъскат с климатик. Затова изпадаме в подробности... Тоя духа, оня не, този се изключва, а този не, тоз си вдига клапите като не работи компресора, а онзи обдухва без значение.. и т.н. Когато има написано нещо(даже и да има глупости) можеш да прочетеш, ако няма написано, слушаш каквото ти кажат...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #838

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Абе хора,защо не разберете че винаги ще има разлика от зададената и тази в стаята.Толкова много са неизвестните в уравнението-как се мери,къде се мери,с какво се мери,къде е датчика на тялото,защо вярвате в неговата коректност и точност( за допуски и толеранси не сте ли чували).
    Не е ли по-лесно за вас,ако ви е хладно,да си вдигнете желаната темп.с 2-3° и обратното. Без да гледате какво показва дистанционното и какво ви мери термометъра.На мен да ми е комфортно,а не да стана роб и измервач на климатика ми.
    П.П- Докато моя не покаже 0 лв консумация през зимен месец,никога няма да съм доволен от консумацията.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #839

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ай сега .................
    И моя държи с два градуса на зададената до около +1 , +2 градуса. На около -5 разликата е около + 1 повече, като след падане на температурата още, си поддържа идеааааално градусите.

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    GalinBelos дай ти 1700 лв. за климатик 2.4 кв на отоплениа и тогава ще си говорим.
    На първия въпрос отговора ми е Не държи различна температура от зададената.
    На втория и Да и Не.
    Това е от мен.
    И аз преди се дразнех от много работи и им обръщах внимание, но вече не ...........
    Консумация - средна между 180-240 Вт.
    Шум от телата - не!
    Работа на on/off. - да!
    Комфорт - о, да!
    Рекорд за дефрост - 16 мин. - да!
    Качване на 1 градус вътрешна темр. на 1 мин. при power full - да!

    Опитах се да хвана алгоритъм в работата му, по подобие на Деян и Чачото, но всеки път вкл/изкл. през различен времеви интервал .................

    Честно казано не оправдава очаквания за клима от 2К лева .............

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #840

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ванко, и аз моя го меря непрекъснато и го дебна кога ще покаже 0 лв. , не ще, мамка му( абе ще иска, ама комшията ще се сърди или енергото) . Винаги ще има разлика, между зададена и измерена, но кво ми пука: студено ми е - качвам вентилатора с една степен, не градусите(е може и в комбинация с температурата), стоплям се и после намалям...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе