Страница 131 от 231 ПърваПърва ... 81121129130131132133141181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,951 до 1,965 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1951

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При нашите сложихме едно 20ZS-S на мястото на една Осака, която така и не се разбра какво и има.
    Сега през повечето време е OFF, при външни 10-15 градуса, но преди да изключи слезе до 200W. Старата Осака 9-ка изключваше на 480W

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #1952

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    25ZM-Z е купен от Кондекс и монтиран от Кондекс. Климатик 1400 и монтаж 200лв без ДДС. Като предварително питах в прав текст - форсира ли турбината, пука ли. В предвид опита с дайсейкай-6.
    Не знам къде му е проблема (ако въобще има проблем или си е такава сглобката) но 10мин работи, 5мин почивка и така с часове и дни. И на всяко тръгване и спиране по няколко минути припуква. Кога по-силничко, кога по-слабичко. Т.е. нон стоп си е пук-пук. Може и нещо да е под напрежение, не знам. Само не мога да разбера какъв е този "5мин off". За 5 мин. нищо не става, дори прозореца да отворя.

    П.П.
    Не знам дали има значение (по скоро не) но при монтажа при връзването на жиците ги бяха объркали и вътрешното замига. Самият факт, че 4 жици не "уцелиха" налага достатъчно изводи.

    За мене този климатик (25zm-s) има една единствена положителна черата - помни си клапите при спиране на тока.
    Моите си ги монтирах сам, после идваха за вакуумиране и пускане - нямам твоя проблем по отношение толкова дълго пукане - в рамките на 15-20 сек. и то не силно. Он-Оф не работи точно така при мен - просто си работи около задание - когато е топло излиза в Оф, разбира се. Има го въпросното форсиране при излизане от Оф - тук е неприятния момент, поради което не става за спалня категорично - има някакво решение, като го пуснеш на ЕКО-номичен режим - тогава не се форсира толкова и работи по-плавно. Затова пък иначе топли и студи брутално - на едно място отоплява сам без проблем двустаен апартамент с успоредни стаи и без кьорава изолация.
    Както и да е - без да се видят двете изпълнения и да се направи сравнение повече не мога да ти кажа - ако ще се почувстваш добре, заповядай да видиш как работи моя /даже и двата/, после може да се направят изводи - останалото тук няма смисъл...., май. :-)
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1953

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Още един човек потвърждава, че при излизане от off форсира турбината малко повече от необходимото. Щото някои ползваха епитети като ги описвах тези неща.
    Да рече ме , че и при мене пука 20...30секунди ( не съм ги броил ) при тръгване и спиране, но като го прави през 5...10мин. идва малко досадно. За това беше израза нон-стоп.
    При тебе щом си го оставил сам за цял апартамент може би за това не влиза толково често в off.
    За топленето топли.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1954

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Миланов, време е да се присъединиш, към отбора на "изхвърлените". Там няма такива драми!
    Alexi, SPSt и ruuni9 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1955

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На "изхвърлените" читавите бройки заминават между приятели/познати и за останалите юзери е каквото има. Влизал съм в няколко софийски магазина и честно казано и подарък да е бих подминал.
    VanDan и Ventsislav Negentsov харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #1956

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    25ZM-Z наистина си пука, според мен е от механизъма на клапите за насочване на потока. Форсира се ако съм го оставил на Auto, ако е на най-ниската степен на вентилатора няма такъв проблем. И при мен работи на on-off, но и двете ми стаи са добре изолирани и явно в един момент си стига минимума, то и времето не е много студено. Все пак нещата не са толкова брутални, у нас никой не се е оплакал от шума вечер.
    При 50ZSX-S забелязах една интересна особеност, в режим Auto на вентилатора и пуснато 3D работи почти без да се спира, при което смъква оборотите вътре под нивото на най-ниската степен на вентилатора, трябва човек специално да се заслуша за да разбере, че работи.
    Консумации не съм мерил, първо нямам с какво, второ и трите климатика са с отделни табла на твърда връзка, евентуално ако ми стане много любопитно мога да пробвам с ампер клещите

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1957

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Миланов, време е да се присъединиш, към отбора на "изхвърлените". Там няма такива драми!
    Стига да не иска от фирмата нотариално заверена клетвена декларация, че климатикът не пука и е тих/каквото и да означава това/. някои потребители на форума са склонни и към такива драми.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1958

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Машините позволяват такава настройка, при която не се форсират турбините им и гарантират спокоен сън, без ветрове. Моят не пука по време на работа, а само когато го включиш да топли в студена стая и вън е под -5°C. Това намирам за нормално. Управлението на турбината е малко сложно и ограничено, поради което някои юзери не могат да се справят.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1959

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от DundyTheCroc Виж публикацията
    25ZM-Z наистина си пука, според мен е от механизъма на клапите за насочване на потока. Форсира се ако съм го оставил на Auto, ако е на най-ниската степен на вентилатора няма такъв проблем. И при мен работи на on-off, но и двете ми стаи са добре изолирани и явно в един момент си стига минимума, то и времето не е много студено. Все пак нещата не са толкова брутални, у нас никой не се е оплакал от шума вечер.
    При 50ZSX-S забелязах една интересна особеност, в режим Auto на вентилатора и пуснато 3D работи почти без да се спира, при което смъква оборотите вътре под нивото на най-ниската степен на вентилатора, трябва човек специално да се заслуша за да разбере, че работи.
    Консумации не съм мерил, първо нямам с какво, второ и трите климатика са с отделни табла на твърда връзка, евентуално ако ми стане много любопитно мога да пробвам с ампер клещите
    Потвърждавам за ZSX. Оборотите на турбината ги сваля така, при Fan Auto, дори и без включено 3d auto. Плюс това, форсаж на турбината след излизане от off - няма (вентилатор Auto).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1960

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    ZSX, дори и вентилатор на 2, или 3 степен пак сваля скоростта на турбината след време.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1961

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    A zm-s сваля оборотите на турбината под съответно зададената (примерно зададена е 2-ра или 3-та) само ако е работил достатъчно време без да изключва. И действително тогава няма никакъв проблем от към шум. Лошото е , че при мене се получава при външна -2градуса - тогава работи на минимума около 320W. При по-ниска външна вдига минимума на 400W и се почва пак on/off. Някъде по спомен при -7....-8 градуса външна пак заработва без да изключва на минимум от около 400W, и съм го забелязвал да свали под зададената 3-та степен на вентилатора. При под -10 хич не трябва да сваля, щото под 3-та няма стопляне. Но както се казва такива условия 20 дена в годината.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Машините позволяват такава настройка, при която не се форсират турбините им и гарантират спокоен сън, без ветрове. Моят не пука по време на работа, а само когато го включиш да топли в студена стая и вън е под -5°C. Това намирам за нормално. Управлението на турбината е малко сложно и ограничено, поради което някои юзери не могат да се справят.
    dodo, първа степен в 17кв.м. панелка идва ниска. Не може да стопли, нощно време пада под зададената, а денем като се покаже слънце наваксва и подминава. При мене от почти един месец не е пипано дистанционното, 2-ра степен на вентилатора, 22градуса задание, стайната е 23...23,5 и при слънчево минава 24,5 и SILENT режим.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #1962

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    [QUOTE=milanov;842026]A zm-s сваля оборотите на турбината под съответно зададената (примерно зададена е 2-ра или 3-та) само ако е работил достатъчно време без да изключва. И действително тогава няма никакъв проблем от към шум. Лошото е , че при мене се получава при външна -2градуса - тогава работи на минимума около 320W. При по-ниска външна вдига минимума на 400W и се почва пак on/off. Някъде по спомен при -7....-8 градуса външна пак заработва без да изключва на минимум от около 400W, и съм го забелязвал да свали под зададената 3-та степен на вентилатора. При под -10 хич не трябва да сваля, щото под 3-та няма стопляне.
    ---------------------------------
    Моите при -10...-15гр ако работят на 3-та степен, ще ги изхвърля през терасата! Лошото е, че съм на първия етаж.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1963

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На 25zm-s първа и втора са много дискретни.
    Hi: 10.6 Me: 6.5 Lo: 5.1 ULo: 4.6 в куб.м./мин или Hi: 636 Me: 390 Lo: 306 ULo: 276 куб.м./час
    Докато на тошибата според сервизното и според усещането L 316, L+ 409. На МХИ-то втора е с по-нисък дебит от първа на тошибата. Общо взето само по първа/втора не може да се прави сравнение между различните модели.
    bobbyap и ruuni9 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1964

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията


    dodo, първа степен в 17кв.м. панелка идва ниска. Не може да стопли, нощно време пада под зададената, а денем като се покаже слънце наваксва и подминава. При мене от почти един месец не е пипано дистанционното, 2-ра степен на вентилатора, 22градуса задание, стайната е 23...23,5 и при слънчево минава 24,5 и SILENT режим.
    И моята е в такова помещение, но по-високо и без вътрешна, а с външна изолация. Моят проблем е, че трудно успявам да поддържам 19°C по време на сън (спалня е) и вече спим на 20, дори 21. По-голямо отклонение он 2 градуса в плюс не съм имал. Машините ми работят тихо и стабилно поради това, че стените са половинметрови, единична тухла и акумулират много топлина. Дори калпаво изградена система за температурна регулация работи добре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #1965

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    А защо не оставяте климатиците на ауто ами ги включвате на определени степени? Стана ли ясно 3Д ауто какво точно прави?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе