Страница 63 от 166 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #931

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Браво на колегите и на теб.
    Поздравления.

  2.  
     
  3. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #932

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте отново!
    Както знаете сложих едноконтурен котел Бош конденз 7000, а за топла вода разчитах на ел.бойлер.
    Е, бойлера се развали. Прегрява водата, явно му се е развалила защитата. Терморегулатора според мен е ок, "цъква" когато го въртя.
    Понеже ме е страх сам да се пробвам да го ремонтирам, по-добре да си сложа бойлер със серпентина към котела.
    Лошото е че пак е свързано с къртене и най-вече финанси. Какъв бойлер ще ме посъветвате да си взема? Предпочитам да е до 120л., а и мястото ми ограничено. Има ли подходящ хоризонтален бойлер?

    Благодаря!

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #933

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Бойлерът има серпентина колкото да се каже че има. Този бойлер може да си го вържеш като радиатор, но няма да имаш топла вода, а хладка. Нали котелът ще работи в кондензен режим с ниска температура на водата? За газов котел трябва бойлер с голяма серпентина, тъй като котелът работи само за него и подгряването трябва да стане бързо, като се ползва цялата енергия на котела за да не остава дълго време жилището без отопление. Теси имат бойлер 120л за газов котел с цена около 400лв
    http://www.tesy.com/bg/products/otop...ket_lux_120_h/
    Само 10 поста по-нагоре, но така е като не четете редовно форума, а само когато изникне проблема.
    tony34al и dsb харесват това.

  5. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #934

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за отговора. Именно въз основа на цитирания пост на Лазар, търсих в сайта на Теси, но първоначално не го открих и писах във форума.
    Благодарение на вашия пост, видях конкретния модел и се оказа, че е в раздел ел.бойлери.
    Благодаря още веднъж за помощта, която оказвате на всички потребители, нищо че повечето пишат, решава им се проблема и изчезват!


  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #935

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Допреди 2-3 години тук вреше и кипеше. Сега строителството и новодомците намаляха и тук утихна.
    mirandi одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #936

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Колега Sreshtu ,честито но на мене ми звучи нерално 3 кубика за 24 часа, за 3 стаен апартамент със постоянно отопление над 21 гр + топла вода.По всички калкулатори квч на газ е поне двойно от този на климатик ,но колегите с по 3 климатика за 3 стаен апартамент гледам плащат поне по 160 лв за ток ,което някак не ми се връзва с твоя разход.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #937

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Колега Rokera от 24.10.2014 до момента имам изразходени 365 кубика газ. Калкулаторите за климатиците ти ги смятат за външна температура +7гр. Тогава COP на климатика е най-висок. И при мен целта беше произведената топлина а да я задържа максимално дълго време. В поста си преди това пропуснах да отбележа че апартамента ми е е изцяло южен. Слънцето изгрява в детската и спалнята и в 10ч. почва да грее и в хола и залязва в ъгловия прозорец на хола. Изолацията е външна 6см , тухлите са на поротерм дограмата е 5 камерна и е нова на Tysen. Средния разход за да не смятате ми се връзва 4,244 кубика на ден. Това което го пиша мога и да го докажа по безспорен начин. Гледам това което пиша да е точно за да не се подлъгват хората по разни алтернативни измислици за отопление и да знаят, че ако си сметнат нещата правилно ще получат много добри резултати.
    legaltk най-малкия проблем е почерпката .
    orlincho одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #938

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте
    Някои може ли дами каже как трябва да е свързан боилерът,за да не е свързан като радиатор.Защото като се замисля всички връзки влизат в колектора за топлата вода и другите в колектора за студената вода.Незнам дали така трябва да е или трябва да има отделна връзка само за боилера.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,266
    #939

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Бойлерът се връзва директно към котела на отделна линия
    tutalka одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #940

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Мерси за бързият отговор.Трябва да намеря коя от тръбите отива за боилера и да взема мерки докато е време.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,266
    #941

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Котелът ти има отдолу 2 холендрови гайки 3/4" за отопление и 2 бр. 1/2" за подвързване на серпентината на бойлера, работи с различен сет за отопление и бойлер, но както казах бойлерът трябва да е подходящ

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #942

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Колегата sreshtu наистина има впечатляващи резултати дори и при тези условия със южното изложение и пр., което явно се дължи на системата. Тук може би трябва да поразкаже малко понеже за мен лично ще бъде важно, а съм сигурен и за повечето участници във форума.

    При мен нещата остават кофти - при тези високи външни температури от минус 3 до +5 градуса първоначалачно отоплявах около 50 кв/м т.е. от 5-те стаи пуснати бяха 3 и разхода бе 8 куб/денонощие. И понеже десетина дни преди това при външни - 15 градуса гореше 10-12 куб/денонощие и разликата бе повече от смешно-трагична реших да пусна целият апартамент, т.е. всички радиатори въпреки, че котела не изключваше от прегряване и мислех, че съм достигнал долната му граница и работи във що-годе равновесно положение понеже следях разликите между входящата и изходящата температура на водата, която бе в диапазона 8-12 градуса.

    Тук явно съм сбъркал и то сериозно и все още не мога да го проумея и се надявам на вашата помощ е - Защо след като пуснах още поне 6 Кв /при 75/65 / допълнителна отдаваща мощ и добавих още 35 кв/м отопляваща площ разхода ми е почти напълно идентичен 8 куб/денонощие като отопляването на 50 кв/м.
    На какво сбъркано се дължи това според Вас???

    Котела при ОН/ОФФ работи 3 минути - почива 10 минути. А във Модулация работи средно 18 минути, а почива 23 минути.

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #943

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    ................ въпреки, че котела не изключваше от прегряване и мислех, че съм достигнал долната му граница и работи във що-годе равновесно положение ...............
    Топлозагубата на тези 50 кв.м. е била под долната граница на котела.
    Имал си преразход и затова сега като си пуснал още 2 стаи няма промяна в разхода.
    Ти това си го знаеш.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #944

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Допреди 2-3 години тук вреше и кипеше. Сега строителството и новодомците намаляха и тук утихна.
    Здравейте приятели и колеги ! Чета редовно форума,но не съм писал може би от 2 год. На газ съм от 2005 г.и колко сме писали и смятали в този форум,само ние си знаем - по-старите тук ! Нека сега и по-новите газифицирани колеги да се поблъскат и те малко за да усъвършенстват системите си за да стигнат накрая до извода,че отоплението на газ в България е скъпо начинание и лукс за съжаление !!! Поради тази причина само 3% от населението е газифицирано За всичките тези години съм събрал доста опит и пример от този форум и мога да ви го предам с няколко изречения: От Стара Загора съм, ап. 92 м² / 3 стаи север и 1 юг /, етаж 1, без живеещи съседи от никъде, ал.дограма, външна и вътрешна изолация, на таваните гипсокартон и 5 см.вата. От 6.30 h - до 22.00 h поддържана Т 21°C , а в нощен режим - 18°C. Двама възрастни и 2 големи деца. Отопление,готвене и БГВ .Примерна сметка за м.декември - 250 м3. За някой много,за други малко. В продължение на 2-3 години,колко експеримента съм правил с котела и инсталацията,само където не съм спал в стаичката с разходомера !По препоръки от този форум, добавях глидери / аз съм може би единствения тук,който на ап. 92 м² има инсталирани 103 бр.ал. глидери на Н500 ''Елеганс''/ пробвах терморегулатора на ON/OF и модулация,намалях и увеличавах дневната Т в стаите и следях за разхода / +1°C = 10/12% по-висок разход към сметката в края на месеца/,намалях и увеличавах Max мощност на котела - Vailant 8.9-24 kW,температура на водата на входа и изхода, секретните кранове ,скорост на вентилатора и т.н. Какво научих след толкова години: 1 - От мен,каквото се искаше по оптимизиране на инсталацията и апартамента мисля,че го сторих,но не мога да населя празните ап.край мен,под и над мен. Нямам никаква топлинна помощ от съседи,което е много важно ! Все едно съм сам в полето ! 2- Санирах си апартамента, но нямам възможност да сторя това с още 11 етажа над мен ! Саниране на парче - ефекта е друг !!! 3- Трето,но много важно, някой замислил ли се е каква е калоричността на газа, която получаваме от газоразпределителните дружества и кой следи дали е в нормите ??? Снощи точно по тази тема разговаряхме с инж. Нейчев. Да речем, че за норма е приета - 8 500 kcal/м3 и при тази калоричност котела ми примерно на МАХ мощност от 24 kW трябва да гори 2.4 м3 газ на час. Какво ще стане, ако калоричността е по-ниска - 7 800 kcal/м3, тогава котела ми ще гори да речем 2.9 м3 газ на час !!! Какво правим тогава ??? Почваме да се вайкаме какво не е наред по системата и защо котела, друга марка на колегата гори по-малко . . . И при трита случая ние сме безсилни и само нервите остават за наша сметка. Не става да се борим срещу ''вятърни мелници'' нали Затова искам да кажа още веднъж на всички,които скоро са се прекачили на газ или възнамеряват да сторят това: Разликата м/у кондензен и двуконтурен котел е не-повече от 20% в цената на м. сметка,макър и моя да съм го докарал да работи почти като кондензен с тези 103 бр.глидера и Т на водата в най-студеното време до 55 - 58°C пак сметките са високи ! Няма лоши котли, има лошо изградени инсталации. Ако не сте готови да плащате високи сметки за газ, не си го пречинявайте. Уюта е несравним спрямо друг вид отопление, но си плащате за това !!! Пестете нервите си, аз вече не слизам да гледам разходомера, колко газ е изхабил за 24 часа и от началото на отоплителния сезон съм го засичал най-много 2 пъти, а преди спях там Пожелавам на всички по-мека зима и малки сметки ! В личен план - успешна 2015 година !!!
    Този пост е редактиран от МИК66; 22-01-15 в 15:27.
    VanDan, orlincho, JKanchev и 2 други харесват това.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #945

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Колега МИК66, радвам се, че пишеш отново!
    Лоши котли няма, но има неподходящи за конкретното жилище котли - с висока минимална мощност!!!
    Когато сме направили неподходящ избор, трябва да си го признаем - ето аз си признавам, че моят котел е неподходящ.
    Имам съседи от всички страни - и това не е панацея. Факторите, които имат значение за разхода на газ са много и трябва да се имат предвид в съвкупност.
    Единственото, което не можеш да направиш - да намалиш минималната мощност на неподходящ котел!
    Има примери от форума, че за жилище с твоята площ са достатъчни и 6 кВт през по-голямата част от отоплителния сезон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе