Страница 61 от 90 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #901

    Отговор: Избор газов котел

    45-55%.
    Аз пък се зачудих как пречиствателя Xiaomi сваля влажността...
    dobrinkr одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    4
    #902

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами браво, всичко е много добре, и разхода е супер, само критиката ми е дето изхвърляш конденза в двора, хем знаеш, че е киселинен! Този красив храст ще замине скоро и почвата ще е мъртва. Щом котелът е в кухнята не може да няма начин да го подвържеш към канализацията. Има и кондензни помпи за целта. Само това ми е забележката, иначе всичко ще е шест, сега е шест без десет. Този разход 1,50лв/м2 при -18 е супер, особено пък със стара съществуваща инсталация!
    Единственият ми вариант да прекарам тръба е да разбия 35 кв кухня. Да пусна тръба около 5м до някакъв близък канал в тоалетната при кухнята. Трябва да извадя всичко и да почна от 0. И реших да жертвам дивата лоза, която до момента хич не се предава, почвата там е пясък с камъни отгоре. Двора е собствен и не ми пука дали пясъка и храста ще се отровят.Имам още няколко лози да лазят по оградата


    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Не е ли хубаво влажността в помещенията да е над 40%?
    И при мен стандартно с парното стои 35-40% и жената пуска едни ароматизирани пушеци и се вдига до към 45-50%.
    Тук вече не съм сигурен. Попаднах на различно инфо. От рода,че при - температури може да е и между 30-40%, но в момента се опитам да гоня 40%

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    45-55%.
    Аз пък се зачудих как пречиствателя Xiaomi сваля влажността...
    Ми варианта ми е следния. През клапата за влага на прозореца влиза свеж въздух постоянно. Максимално ~ 30 кубика за час.
    От своя страна комините в баните правят тяга и теглят нагоре. А като добавиш и XIAOMI MI AIR PURIFIER 3H с 400 кубика на час в средата става една леко ветровита история, която след като спре бива изсмукана през баните да кажем че разбутвам и освежавам въздуха. Сигурно е малоумно, но върши раота

    Откакто сложих клапите на прозорците нямам конденз по тях сутрин.
    Този пост е редактиран от dobrinkr; 22-02-21 в 23:59.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #903

    Отговор: Избор газов котел

    А що не го обърнеш на български?Май се задаваше на телефона основен език български.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #904

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от dobrinkr Виж публикацията
    Единственият ми вариант да прекарам тръба е да разбия 35 кв кухня. Да пусна тръба около 5м до някакъв близък канал в тоалетната при кухнята. Трябва да извадя всичко и да почна от 0. И реших да жертвам дивата лоза, която до момента хич не се предава, почвата там е пясък с камъни отгоре. Двора е собствен и не ми пука дали пясъка и храста ще се отровят.Имам още няколко лози да лазят по оградата
    Помпен агрегат за отвеждане на конденз Grundfos CONLIFT1
    lazarus18 одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    1
    #905

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Много бих се радвал да ми препоръчате един от тези два котела:
    Immergas VICTRIX MAIOR TT 28
    Vaillant ecoTEC PLUS VUW 246/5-5

    И двата котела ще са с WiFi управление. Цената с монтаж + всички устройства са почти еднакви (разлика от 50 лева).
    Апартаментът, в който ще се използват, е 60 квадрата чиста площ, южен и зимата като пече слънце е много топло.

    Много благодаря за отделеното време !

  7. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #906

    Отговор: Избор газов котел

    Твърдо за Immergas VICTRIX MAIOR TT 28 - 2,8KW минимум срещу 4,2KW. 13,3 L/MIN срещу 11,5 L/MIN топла вода.
    Този пост е редактиран от erm; 25-02-21 в 16:42.
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    32
    #907

    Отговор: Избор газов котел

    Да направя едно запитване. Какво ви е мнението за новите Vitodens 100-W на Viessmann?
    Някой има ли по детайлна информация от това в брошурата в сайта им?

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    4
    #908

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    След 5 години размисъл реших и аз да си подменя газовия котел IVEN 04-28kW с vaillant ecotec plus 166/5-5 с бойлер TESY-BiLight GCV9S(L) 120 44 30 B11 TSRP.
    Отоплявам къща на 2 етажа общо 120м2 отопляема площ. Очаквам с нетърпение РЕЗУЛТАТИТЕ. И ще бъдат показани във форума.
    Благодаря предварително на Лазар за мненията и помощта във форума.
    Този пост е редактиран от marinmnm; 11-04-21 в 23:19.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #909

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    предстои ми газифициране на жилището със изграждане на вътрешна инсталаци от нулата. За съжаление аз абсолютно нищо не разбирам от отоплителни инсталации, затова имам нужда от съвет. Жилището е около 85 квадрата. Няма външна и вътрешна изолации (предстои следващата година). Ще се отопляват 2 спални и хол с трапезария.

    Фирмата която ми изготви оферта ми предлага избор от следните котлета: Бош 2500 или 2300i, Имергаз или Висман (за съжаление не помня точните модели на последните 2). Като цяло се насочваме към 2500, но не е късно за промяна. Моля за съвет дали това котле е оптимално като цена/качество или да се насоча за друго. Конкретно за Имергаз ми споменаха че през определен период трябвало да му се прави някаква поддръжка?

    Отделно- за радиатори сме се спряли на алуминиеви глидери H600 със термоглави навсякъде (общо малко над 90 глидера). Това като конфигурация как звучи и ако ги променим на панелни такива, заслужава ли си спестяването?

    Предварително благодаря за съветите.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #910

    Отговор: Избор газов котел

    Заслужава си. И термоглави не ви трябват, евентуално само в двете спални. Защо 2500, ане примерно 2300?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #911

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Заслужава си. И термоглави не ви трябват, евентуално само в двете спални. Защо 2500, ане примерно 2300?
    2500 е на цена 1950 лв, а 2300 към 2700 лв. Голямо ли е предимството на втория, което да оправдае разликата в цената?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #912

    Отговор: Избор газов котел

    Има котли и котли. 2300 е по добър модел. Зависи вие какво търсите от котела. Ако просто искате да имате нещо, което да ви топли, тогава изберете по евтиния модел. Аз, спестените пари от радиатори, бих ги дал за по добър котел.
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-04-21 в 20:39.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #913

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Има котли и котли. 2300 е по добър модел. Зависи вие какво търсите от котела. Ако просто искате дая имате нещо, което да ви топли, тогава изберете по евтиния модел. Аз, спествните пари от радиатори, бих ги дал за по добър котел.
    Не ме разбирайте погрешно. Не целя задължително да спестя пари, а да намеря оптималното цена/качество. Както казах в началото- не разбирам нищо от отопление затова търся съвет което би било подходящо за моето жилище на компромисна цена.
    Не искам да спестявам от радиатори, затова съм се насочил към алуминиевите такива. По-горе питах дали си заслужава компромиса с панелни, но не съм убеден че ще спестя кой знае какво от това.

    Колкото до котлето- питах дали разликата в парите на тези двата наистина оправдава по-скъпия за това жилище. Какви са предимствата на втория? И какво мислите за другите 2 марки?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #914
    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Не ме разбирайте погрешно. Не целя задължително да спестя пари, а да намеря оптималното цена/качество. Както казах в началото- не разбирам нищо от отопление затова търся съвет което би било подходящо за моето жилище на компромисна цена.
    Не искам да спестявам от радиатори, затова съм се насочил към алуминиевите такива. По-горе питах дали си заслужава компромиса с панелни, но не съм убеден че ще спестя кой знае какво от това.

    Колкото до котлето- питах дали разликата в парите на тези двата наистина оправдава по-скъпия за това жилище. Какви са предимствата на втория? И какво мислите за другите 2 марки?
    Здравей, аз съм с Бош 2300i цената е 2200 лв+ 240 лв терморегулатора. Лятото го слагах , много съм доволен, около 87 кв е жилището.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #915

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    надявам се да ми помогнете. Имаме апартамент на 1 етаж в новостояща се кооперация и сме се спрели на подово отопление на газ.
    Долу може да видите разпределението на апартамента, както и офертата на която сме се спрели. Аз като човек, който не разбира нищо от тези неща, се обърках още повече след като говорих с познати майстори, занимаващи се със строителство и ремонти и им показах офертата.

    Имам следните въпроси, ако някой може да ми отдели малко време дори и да се чуем по телефона да ми разясни нещата ще съм сташно благодарен. Дори съм готов да си платя за консултацията, ако е от професионалист.
    Въпросите са ми следните:

    - Какво ви е мнението за котела на Бош - 2300i? Ние смятаме общо взето всичко в апартамента да е на Бош/Neff, включително и котела, но един майстор ми каза, да бягам далеч от котлите на Бош. Без много основателна причина защо - просто се разваляли много и не били качествени.
    - Нужни ли са термостати във всяка стая? Засега сме се спрели само на терморегулатора на Бош CT200, който ще седи в хола и чрез него да се управлява целия апартамент. За 70кв площ има ли смисъл от термостати? Да ще оскъпят проекта, каква е реалната полза от тях? От фирмата, която ми изпрати оферта, твърдят, че за този апартамент не е необходимо да се слагат термостати. Чисто практически ... реална разлика няма да усетим нито в разходите, нито в температурата на апартамента и ни препоръчаха само терморегулатора, който да се програмира седмично и да работи на различни режими / градуси сутрин, през деня и вечерта.
    - ако се спрем на термостати, трябва ли ни терморегулатор?
    - за изолация на подовото са ни предложили фибран, защото ще имаме 3см изолация (общо 8см пакет). От фирмата твърдят, че ако сложим стандартните релефни подложки с пинчета, ще изгубим от основата на изолацията и тя ще стане много тънка. На други места пък ми препоръчват точно тях, защото са по-здрави и по-добре изолират. Какво е вашето мнение.
    - какво е термозадвижка и каква работа върши, трябва ли ми, понеже не я виждам в офертата?
    - проблем ли е ако се положат тръбите за подовото навсякъде вкл. под мебелите - легла, гардероби, дивани, кухни и т.н.? Разпределението на апартамента ще е на 90% така както е показано на снимката долу. Казват, че по принцип няма проблем, но ако знаем със сигурност къде ще има мебели, по-добре да не слагаме тръби там, за да има по-добра ефективност подовото.
    - в банята лира ли да слагаме или подово? Спрели сме се на второто.

    - въобще, като гледате офертата - трябва ли да се преработва нещо или направо да търсим нова фирма? Общата стойност на офертата е ~7500 лв. с включен труд






    Много благодаря на всеки, който се включи с помощ.
    Или препоръки за читави фирми в София на ЛС.

    Лека вечер!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 90 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе