Страница 93 от 190 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1381

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    GE25 е доста посредствена машинка ( без да се обиждаш щото гледам го имаш ) с много висок минимум и нисък максимум
    Когато си я взех , по точно откупих от мой клиент , не ми дремеше за минимумите и максимумите за 400лв ми стигаха за машинка в спалнята.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    16
    #1382

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, трябва ми съвет за климатик за хол 16 кв.м. Спрял съм се на няколко модела, кой е най-добър избор?

    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1/RAS-10N3AV2-E1 Suzumi 2015
    Mitsubishi Heavy SRK25ZM-S/SRC25ZM-S Premium
    Panasonic CS-E09QKEW/CU-E09QKE Etherea 2014
    Hitachi RAK25RPB/RAC25WPB Performance 2015
    Fujitsu General ASHG09LUCA/AOHG09LUCB
    LG A09RK.NSB/S09AK.UL2

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1383

    Отговор: Избор на Климатик

    thetycoon, тези 16m² някакви други параметри нямат ли?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    16
    #1384

    Отговор: Избор на Климатик

    Общо взето стаята е малка, затова съм се спрял на деветка, мисля че ще се справи. Има един трикрилен прозорец и две външни стени без изолация. Търся оптимално съотношение между цена, икономичност, комфорт и надеждност. В друга стая ползвам Panasonic E12QKE и съм доволен, но бих пробвал и с друга марка за сравнение. От впечатления натрупани при приятели като че ли съм най-резерван към Fujitsu, LG и Hitachi са с по-добри показатели на хартия от Toshiba и MH, но последните имат доста по-добро име, така че се чудя кое точно да избера, ако може да ме насочите за плюсовете и минусите на изброените климатици, мерси предварително.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1385

    Отговор: Избор на Климатик

    Ще Ви посъветвам да се насочите към Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus. Но най-добре ще е да се доверите на фирма, която на място
    Цитат Първоначално публикувано от thetycoon Виж публикацията
    един трикрилен прозорец и две външни стени без изолация
    да Ви консултира.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #1386

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ще Ви посъветвам да се насочите към Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus. Но най-добре ще е да се доверите на фирма, която на място да Ви консултира.
    Извинявам се за офтопика, но скоро си взех климатик, първо четох тук и останах с впечатлението, че това "на място да Ви консултира" е нещо нормално, но реално в по-малките градове е нещо трудно постижимо. Като поискаш такова консултиране на място само те поглеждат все едно си избягал от някоя болница за душевно болни. Всеки иска да ти продаде това,от което има най-голяма печалба, дори и да не е за теб. Това е причината повечето колеги да искат мнение във форума, понеже тук има специалисти, които помагат без да имат някаква финансова изгода от теб. За което аз и другите колеги, които сме боси в темата сме благодарни за оказаната помощ.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-08-15 в 14:20.
    Djonny, spas.slavchev, lamushi и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1387

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако в скоро време изолираш двете външни стени ще си по доволен от работата на климатика, който ще закупиш но иначе подкрепям мнението за 10N3 на Aleksandar

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1388

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако нямате възможност за консултация, трябва да знаете сравнително точно каква топлинна мощност Ви е необходима за поддържането на определена температура в помещението през зимата, при определена външна температура, явяваща се средностатистическа за месец януари. Смята се с конвектори, те имат COP=1 и е лесно. Изчислява се и каква е топлинната мощност (загуби) на различните уреди през лятото. След това се спирате на една или повече машини, чиято топлинна мощност е МАЛКО по-голяма или равна на изчислената, за определената външна температура. Взима се от таблици или сервизни графики. Другото са подробности, свързани с комфорта.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    2
    #1389

    Отговор: Избор на Климатик

    Здpaвeйтe, щe бъдa мнoгo блaгoдapeн aĸo ми дaдeтe съвет за избор на ĸлимaтиĸ за помещението по- долу.


    1. Вид помещение – жилищe, стая от къща.

    2. Основно за отопление,
    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението; 18m2 / 49m3

    в) квадратура на прозорците; - 3.86m2 юг –дървена дограма, 4.1m2 запад ПВЦ

    г) изложението на помещението; - юг-запад

    д) Първи етаж от къща с тoплoизoлaция само на тавана. Другите стаи няма да се отопляват.

    е) помещението е всекидневна + кухненски бокс

    ж) къща - 2 външни cтeни

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? -Пазарджик

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зимa oĸoлo 22*С през деня 18 ноща, лятoтo нe e oт значение

    6. тoплoизoлaция има само на тавана - тyxлeни cтeни

    7. електрически уреди в помещението - хладилник, тeлeвизop, готварска ел. печка

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - 1300-1350лв с монтажа

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - дo ĸoлĸoтo e възмoжнo

    10. Ако имате възможност качете схема на помещението, показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор, свързан с геометрия и разположение на мебели – Стаята е 14,62м2-правоъгълник, като бокса е 2,7м2-правоъгълник и е отделен от стаята с отвор 1,2*2,2м.

    Температурата в бокса е без значение.

    За външното тяло- Има възможност да се постави от южната страна на терасата – най-лесен достъп, отпред на терасата на слънце, но ще го вали и дъжд/сняг или на западната страна.

    След доста четене във форума съм се спрял на някой от следните, но приемам и други предложения

    FujitsuGeneralASHG12LLCC/AOHG12LLC
    Fujitsu
    GeneralASHG12LMCA/AOHG12LMCA

    Toshiba RAS-167SKV-E
    5 или Е3не знам кой е за предпочитане


    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от avenger; 25-08-15 в 18:13.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1390

    Отговор: Избор на Климатик

    12LMC или RE12QKE

  13. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1391

    Отговор: Избор на Климатик

    Най-доброто , което можеш да вземеш е Toshiba 137SKV - E3 , задължително гледай да е Е3, тъй като Е5 серията е малко абортирала версия на Е3 .
    Цена 1450,00лв с монтажа. Пей сърце

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1392

    Отговор: Избор на Климатик

    Взимай или Fujitsu 12LMCA или както е казал колегата Toshiba 137SKV - E3.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #1393

    Отговор: Избор на Климатик

    Днес ми монтираха препоръчаната от Aleksandars Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi + в 12 м2 кухня , и направиха профилактика на Дайкина от подписа -при трима пушачи в стаята беше станал невероятно мръсно вътрешното тяло за 7 години.

    Лагера на турбината е за смяна , но единия майстор каза че се сменя заедно с мотора , докато другият каза че ще го смени срещу 50лв.Някой с мнение по въпроса ?

    Първи впечатления след монтаж и профилактика - охлажда Toshiba-та , но като че ли Дайкина в другата стая охлажда по-добре.

    Това е засега.
    Този пост е редактиран от zaqza; 25-08-15 в 17:20.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1394

    Отговор: Избор на Климатик

    Така ти се струва. Дайкина е пълна тесла в сравнение с тази тошиба.
    Alexi одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1395

    Отговор: Избор на Климатик

    zaqza, на място ли подкараха дайкина?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе