Страница 111 от 190 ПърваПърва ... 61101109110111112113121161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1651

    Отговор: Избор на Климатик

    а аз ще помоля за четене щото не може на всеки да се отговаря поотделно за 1000-ти път
    Kasap и tony34al харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,174
    #1652

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bestman Виж публикацията
    Леко ъпче по въпроса

    ...
    Извинявай,но не виждаш ли,че този параметър липсва в ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ, има много други ,а този,сякаш никой не се интересува от него.В ръководството никъде не се споменава за кой модел става въпрос.Ръководство,което е актуално за всички стенни модели.В края на краищата ,човек като дава толкоз пари трябва да се съмнява.Да не остане изненадан от някоя люта зима във Враца.А има и голяма разлика от това, да ти напишат до каква температура практически ще работи,обаче да обявят че до друга гарантирано ще работи,има много такива случаи. На тази таблица която си приложил пише:LGE internal use only.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 26-09-15 в 08:30.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1653

    Отговор: Избор на Климатик

    Силно се съмнявам че нещо от изброеното ще ти свърши работа. По скоро погледни Панасоник RE09/12 съответно за спалнята и хола.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,231
    #1654

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Атанас Желязков Виж публикацията
    Здравейте,предстои ми избор на два климатика и ще помоля за съвет.Ще карам по зададения ред :
    1.Жилище
    2.Охлаждане и отопление
    3.Две помещения
    а)хол-20 кв.м/ 50 куб.м. и спалня-13кв.м./33куб.м.
    б)пвц 4камерна дограма с двоен стъклопакет и К-стъкло
    в)хол-3.5кв.м стая-2.5кв.м.
    г)хол-източно,стая-запад
    д)трети етаж и двете помещения имат само по една външна стена.
    4.София
    5.22-23 градуса
    6.има изолация
    7Телевизор,компютър
    8.Хол-1000/1400лв стая-900/1200лв.
    Аз съм се спрял да два климатика за малкото помещение-Daikin-FTXB25C,а за голямото TOSHIBA RAS137SKV-E5

    Още два въпроса.Какво означават тези числа от снимката?Каква е разликата между Мицубиши хеви и мицубиши електрик,както и между фуджицу и фуджицу дженерал.Благодаря предварително и ще помоля за безпристрастни отговори
    Отдавана мощност - първия номер е минималната отдавана мощност преди компресора да се изключи. Втория номер (по средата) е номиналната мощност, сиреч мощността, на която климатика е направен да работи през повечето време и третия номер (от дясно) е максималната отдавана мощност (топлина или охлаждане говорим). Колкото минималната мощност е по-малка и максималната мощност по-голяма, толкова по-добре. Проблема е че и цената става по-висока.
    Разликата между Хеви и Електри е, че са две отделни компании под шапката на една майка компания. Електрик се специялизират в електроуреди, компютри, стоки за бита главно, докато Хеви строят кораби, танкове, уреди за тежката индустрия. По някаква причина и двете компании произвеждат климатична техника назависима една от друга. Даже се конкурира за едни и същи пазари. Аз си купих хеви за спалня, но не е монтран още така че не мога да дам оценка. Тук във форума това се препоръчва за спални помещения, доколкото знам. А разликата между Фуджитсу, Дженерал и Фуджи е само в името. Това което съм чел е че се правят в един завод и са с еднакви материали и части. Не знам защо в България се предлага един и същи модел под 3 различни марки.

    Този модел Дайкин е от тази година и не е зимувал в България. Може да става може и да не става за спалня. Погледнете и това за спалнята:
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S/SRC20ZM-S PREMIUM

    За хола Тошибата ще върши работа мисля. Стар модел без екстри, но цената му е супер. Може да погледнете и това Хеви:
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S/SRC35ZMP-S STANDARD

    Малко по-нов модел с по-нисък минимум и по-висок максимум, но и цената е по-висока. Успех!

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    1
    #1655

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Предстои ми покупка на климатик и ще Ви помоля за съвет, тъй като нямам никакво познание в тази област. Общо взето мога да го избера само по дизайн.
    Препоръчаха ми един модел на Midea MS12FU-12HRFN1 (F8), който доколкото прочетох е пълна скръб.
    Търси се климатик, който ще се ползва главно за отопление.
    Ще се ползва близо до Русе, в къща на 1-ви етаж с нова дограма и външна изолация.
    Стаята е 16-17 квадрата, като се цели температура 22-23.
    Бюджета по-принцип беше до 1000, но ми се струва, че трудно ще се впиша.
    Възможно е и още 200-300 лева повече да се отделят стига да си заслужава.
    Някой, ако има предложения ще се радвам да ги сподели.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1656

    Отговор: Избор на Климатик

    русе=студ-нужда от качество-недостатъчен бюджет=К2У
    Rumb@ta и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #1657

    Отговор: Избор на Климатик

    В този бюджет за отопление и тези квадрати май само Fujitsu 12 LMCA. Сега може да се намери на 1250-1300 с монтажа.ASHG12LMCA

    Въобще не си помисляй за Мидеа.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,795
    #1658

    Отговор: Избор на Климатик

    goodofwar

    Цитат Първоначално публикувано от goodofwar Виж публикацията
    Здравейте, какъв климатик бихте могли да ми препоръчате за отопление на стая 4х3. Също така искам да мога да си пускам климатика от работата преди да се прибера, за да ми е топло. Бюджета е до 1200-1300лв. Евентуално колко лв. ще изразходва, ако работи по 8 часа на ден и потдържа 22-23 градуса? Живея в къща (няма изолация, само дограма). Благодаря ви.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #1659

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Закупих този климатик - http://www.technopolis.bg/bg/Invert%...12RKE/p/651658
    преди това бях с такъв конвектор, обаче ми харчеше доста - http://www.technopolis.bg/bg/Convect...2000W/p/695017
    Този климатик разбрах, че ще бъде по-икононичен, така ли е и с колко? Благодаря ви.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1660

    Отговор: Избор на Климатик

    правилния въпрос е ще успява ли да стопли помещението

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,174
    #1661

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от goodofwar Виж публикацията
    Закупих този климатик - http://www.technopolis.bg/bg/Invert%...12RKE/p/651658
    преди това бях с такъв конвектор, обаче ми харчеше доста - http://www.technopolis.bg/bg/Convect...2000W/p/695017
    .
    Нали си информиран ,че с този си до -10 градуса?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #1662

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравей goodofwar,

    ако някой ти каже колко точно ще харчи сигурно ще те излъже. Това че пише до -10 не означава, че като стане точно толкова и ще спре.

    Ети ти една табличка да се ориентираш. На стр. 48 има данни за твоя модел:

    http://www.panasonicproclub.com/uplo..._RAC_15_LR.pdf
    mirandi одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #1663

    Отговор: Избор на Климатик

    Alexi - как така дали ще успява да го стопли. Доколкото разбрах този климатик е за 50 квадрата на мен стаята ми е 12, което би трябвало да работи в оптипален вариант, да не се товари толкова и съответно да харчи по малко.
    Emil Vasilev - Да инфромиран съм че е до -10 градуса. Те повечето са до толкова.

    Имам още един въпрос, как мога да го управлявам от разстояние, например от работата?

  17. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1664

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от goodofwar Виж публикацията
    Alexi - как така дали ще успява да го стопли. Доколкото разбрах този климатик е за 50 квадрата на мен стаята ми е 12, което би трябвало да работи в оптипален вариант, да не се товари толкова и съответно да харчи по малко.
    Emil Vasilev - Да инфромиран съм че е до -10 градуса. Те повечето са до толкова.

    Имам още един въпрос, как мога да го управлявам от разтояние, например от работата?
    климатика е за 50 кубика , не квадрата , а за управление от работа - никак , освен ако немаш некой в къщи да му се обаждаш по телефона да ти го включва
    VeleV.Klima и DUNDURMA харесват това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1665

    Отговор: Избор на Климатик

    goodofwar, ма ти първо го купи, после се сети да питаш... Със здраве да му се радваш!

    П.С. И да не вземеш да си демонтираш конвектора!
    DUNDURMA и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе